SZUKAJ  
wybierz dział  
 Wyroby do Drewna

Wyroby do Drewna

  • LAKIEROBECJA POWŁOKOTWÓRCZA Z FUNKCJĄ IMPREGNACJI Greinplast WLS

Greinplast WLS

LAKIEROBECJA POWŁOKOTWÓRCZA Z FUNKCJĄ IMPREGNACJI

Nowoczesna lakierobejca Greinplast WLS na bazie zmodyfikowanych żywic alkidowo-uretanowych z funkcją impregnacji. Jej unikatowa kompozycja spoiw jest wzbogacona dodatkiem filtrów UV. Przeznaczona do zabezpieczania drewna. Charakteryzuje się wysoką elastycznością, znakomitą przyczepnością do drewna oraz trwałością powłoki. Zapewnia wysoką ochronę przed biodegradacją w systemie z BIO AKTYWNYM IMPREGNATEM GRUNTUJĄCYM DO DREWNA - GREINPLAST WB. Dostępna w 15 kolorach według palety barw Greinplast. Produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych, reguluje wilgotność i podkreśla naturalne piękno drewna, zapewniając wysoką ochronę malowanych powierzchni. Tworzy bardzo trwałe, satynowe powłoki, wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych. Zabezpiecza drewno, zapewniając do 6 lat ochrony.

Należy stosować do wykonywania dekoracyjno-ochronnych warstw pierwotnych lub renowacyjnych elementów architektury ogrodowej (np. płotów, pergoli, altanek, mostków itp.), mebli ogrodowych, drewnianych elementów fasadowych, stolarki otworowej oraz innych drewnianych elementów wymagających tego typu zabezpieczeń powierzchni, w celu nadania im walorów estetycznych oraz ochronnych, jak również podkreślenia naturalnego wyglądu drewna.

Opakowanie jednostkowe: 0,8l, 2,4l

Wykonanie

Przed użyciem produkt należy dokładnie wymieszać i sprawdzić kolor (wykonać próbne wymalowanie na niewielkiej powierzchni). Końcowy efekt kolorystyczny uzależniony jest od grubości i ilości nałożonych warstw, rodzaju drewna, wykończenia jego powierzchni oraz metody aplikacji lakierobejcy. Drewno zabezpieczone Greinplast WB należy pokryć dwoma lub trzema warstwami produktu, zależnie od chłonności podłoża. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw elementy malowane pozostawić na ok. 24 godziny - aż do wyschnięcia. Przed aplikacją każdej kolejnej warstwy zaleca się wykonanie międzyszlifu, zapewniającego lepszą przyczepność pomiędzy powłokami. Każda kolejna warstwa zwiększa połysk i intensywność koloru. Produkt należy nakładać pędzlem, wałkiem bądź natryskowo.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Nie rozcieńczać. Temperatura stosowania, wysychania od +10°C do +25°C. Optymalna temp. nakładania +20°C. Nie aplikować poniżej 10°C i wilgotności względnej powyżej 85%. Wykonywane powierzchnie należy zabezpieczyć oraz chronić w trakcie prac i wysychania przed zabrudzeniami, a także oddziaływaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zaleca się przeprowadzenie przeglądu elementów malowanych raz w roku (na wiosnę) i dokonanie w razie potrzeby ich renowacji. Używać odpowiednich rękawic ochronnych. Jeżeli zachodzi konieczność używać okularów ochronnych. Narzędzia do aplikacji myć bezpośrednio po zakończeniu prac benzyną ekstrakcyjną.

Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności. Prezentowany kolor na opakowaniu, ze względu na zastosowaną technikę drukarską należy traktować wyłącznie poglądowo i może nieznacznie różnić się od rzeczywistego. Nie może on stanowić podstawy reklamacji. Podawane w opisie czasy schnięcia i zużycia produktu są wartościami przybliżonymi, gdyż są uzależnione od sposobu aplikacji, warunków wysychania oraz jakości i rodzaju drewna.

Projekty unijne
Msg Message Us