SZUKAJ  
wybierz dział  
 Wyroby do Drewna

Wyroby do Drewna

  • IMPREGNAT POWŁOKOTWÓRCZY DO DREWNA Greinplast WIS

Greinplast WIS

IMPREGNAT POWŁOKOTWÓRCZY DO DREWNA

Impregnat powłokotwórczy Greinplast WIS na bazie zmodyfikowanych żywic alkidowych, oleju lnianego oraz filtrów ochronnych UV. Dostępny w 16 kolorach według palety barw Greinplast. Produkt głęboko wnika w strukturę drewna, doskonale go impregnując. W połączeniu z BIOAKTYWNYM IMPREGNATEM GRUNTUJĄCYM DO DREWNA - GREINPLAST WB tworzy barierę uniemożliwiającą oddziaływanie szkodliwych czynników niszczących drewno. Podkreśla naturalny wygląd, oddając jego naturalny charakter, nie łuszczy się, jest elastyczny, reguluje wilgotność drewna, a jego nowatorski skład zapewnia trwałość koloru oraz wysoką odporność na warunki atmosferyczne i wnikanie wody. Zapewnia doskonałą ochronę drewna nawet do 6 lat.

Służy do wykonywania dekoracyjno-ochronnych warstw pierwotnych lub renowacyjnych elementów architektury ogrodowej (np. płotów, pergoli, altanek, mostków itp.), mebli ogrodowych, drewnianych elementów fasadowych, tarasów z deski modrzewiowej oraz do innych drewnianych elementów wymagających tego typu zabezpieczeń powierzchni, w celu nadania im walorów estetycznych, jak również podkreślenia naturalnego wyglądu drewna.

Opakowanie jednostkowe: 0,8l, 2,4l, 4,8l

Wykonanie

Przed użyciem produkt należy dokładnie wymieszać i sprawdzić kolor (wykonać próbne wymalowanie na niewielkiej powierzchni). Końcowy efekt kolorystyczny uzależniony jest od grubości i ilości nałożonych warstw, rodzaju drewna, wykończenia jego powierzchni oraz metody aplikacji impregnatu. Drewno zabezpieczone Greinplast WB należy pokryć dwoma lub trzema warstwami produktu, zależnie od chłonności podłoża. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw elementy malowane pozostawić na ok. 24 godzin - aż do wyschnięcia. Przed aplikacją każdej kolejnej warstwy zaleca się wykonanie międzyszlifu zapewniającego lepszą przyczepność pomiędzy powłokami. Każda kolejna warstwa zwiększa połysk i intensywność koloru. Produkt należy nakładać pędzlem, wałkiem lub przez zanurzenie.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Zalecenia i uwagi: Nie rozcieńczać. Temperatura stosowania, wysychania od +10°C do +25°C. Optymalna temp. nakładania +20°C. Nie aplikować poniżej 10°C i wilgotności względnej powyżej 85%. Wykonywane powierzchnie należy zabezpieczyć oraz chronić w trakcie prac i wysychania przed zabrudzeniami, a także oddziaływaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zaleca się przeprowadzenie przeglądu elementów impregnowanych raz w roku (na wiosnę) i dokonanie w razie potrzeby ich renowacji. Używać odpowiednich rękawic ochronnych. Jeżeli zachodzi konieczność, używać okularów ochronnych. Narzędzia do aplikacji myć bezpośrednio po zakończeniu prac benzyną ekstrakcyjną.

Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności. Prezentowany kolor na opakowaniu, ze względu na zastosowaną technikę drukarską, należy traktować wyłącznie poglądowo i może nieznacznie różnić się od rzeczywistego. Nie może on stanowić podstawy reklamacji. Podawane w opisie czasy schnięcia i zużycia produktu są wartościami przybliżonymi, gdyż są uzależnione od sposobu aplikacji, warunków wysychania oraz jakości i rodzaju drewna.

Projekty unijne
Msg Message Us