SZUKAJ  
wybierz dział  
Aktualności

AKTUALNOŚCI

Darmowy program do obliczania liczby łączników na elewacje

30.11.2018
 Darmowy program do obliczania liczby łączników na elewacje

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń wprowadziło, nowy i całkiem innowacyjny kalkulator do obliczania liczby łączników potrzebnych do mocowania elewacji, w zależności od siły oddziaływującego na nią wiatru.

Poza wskazywniem wymaganej liczby łączników mechanicznych przypadających na 1  metr kwadratowy ocieplonej powierzchni, kalkulator ma za zadanie określić nośność systemu ociepleń i nośność mocowania mechanicznego. W obliczeniach może ponadto uwzględniać między innymi wpływ położenia budynku względem stron świata, ukształtowania terenu na obciążenie wiatrem, możliwość zmiany wartości współczynników ciśnienia zewnętrznego, jeśli warunki lokalizacji obiektu tego wymagają.

Program bierze również pod uwagę wpływ rozmieszczenia łączników na płycie izolacyjnej (położenie środkowe, wzdłuż krawędzi lub w narożu). Nowym rozwiązaniem jest opcja śledzenia i bieżącej weryfikacji przez projektanta poszczególnych kroków obliczeniowych, od tych założonych aż po wynik końcowy.

Kalkulator Łączników SSO do pobrania całkowicie za darmo TUTAJ

Metamorfoza mieszkania

24.08.2018

Wygrana w Fotokonkursie

Remont mieszkania przy użyciu produktów Greinplast. Zobacz jak zmienił się wygląd małego, ciasnego mieszkania w praktyczne "cztery kąty".

więcej
Fotokonkurs - Metamorfoza mieszkania

09.07.2018

Wygrana w Fotokonkursie

Metamorfoza pokoju przy użyciu produktów Greinplast. Zobacz jak zmienił się wygląd pokoju po gruntownym remoncie.

więcej
GREINPLAST MSX

25.05.2018

GREINPLAST MSX

W dziale "Poradnik" dzielimy się wiedzą na temat silikonowej masy strukturalnej dzięki której można uzyskać efekt gładkiej elewacji.

więcej
Remont łazienki

07.05.2018

Wygrana w Fotokonkursie

Remont łazienki przy użyciu produktów Greinplast. Sprawdź jak można wykonać praktyczną i nowoczesną łazienkę.

więcej

zobacz więcej

Projekty unijne