SZUKAJ  
wybierz dział  
 Wyroby do Drewna

Wyroby do Drewna

  • BIOAKTYWNY IMPREGNAT GRUNTUJĄCY DO DREWNA Greinplast WB

Greinplast WB

BIOAKTYWNY IMPREGNAT GRUNTUJĄCY DO DREWNA

Preparat w postaci płynu na bazie wody, gotowy do użycia, do zastosowania przemysłowego i prywatnego. Służy do konserwacji drewna znajdującego się na wolnym powietrzu, które nie ma bezpośredniego kontaktu z glebą lub wodą (np. fasady, okna, drzwi - części zewnętrzne i wewnętrzne, barierki balkonowe, itd.), do ochrony przed szkodliwym działaniem grzybów powodujących siniznę, podstawczakami powodującymi głęboki rozkład drewna oraz owadami - technicznymi szkodnikami drewna.

Opakowanie jednostkowe kanister: 1l, 5l

Wykonanie

Profesjonalne/przemysłowe: zanurzeniowo lub przepływowo w specjalnych urządzeniach, natryskowo w zamkniętych komorach. Profesjonalne/prywatne domowe: pędzlem lub wałkiem (syntetycznym do produktów na bazie wody) nanosić równomierną, cienką warstwę wzdłuż słojów. Liczba warstw: wałkiem 2-3, w zależności od rodzaju zabezpieczonych powierzchni. Czas schnięcia: ok. 4-6 godzin (temperatura ok. 20˚C, wilgotność względna 65%). W niskiej temperaturze i przy dużej wilgotności czas schnięcia będzie dłuższy. Przed użyciem wymieszać. Narzędzia należy myć ciepłą wodą zaraz po użyciu. Nie stosować w pomieszczeniach. Nie nadaje się do drewna, które jest w stałym kontakcie z ziemią i/lub wodą.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Preparat stosować wyłącznie na czyste i suche podłoże. Temperatura podłoża i produktu w czasie nakładania, wysychania od +10°C do +30°C. Preparat zawiera substancje szkodliwe dla zdrowia. Podczas nakładania preparatu zaleca się stosowanie środków ochrony osobistej (ubranie ochronne, okulary, maski). Powierzchnie drewniane wykończone na gładko (heblowane) przed aplikacją należy przeszlifować, aby otworzyć pory drewna i umożliwić impregnatowi głęboką penetrację drewna, a tym samym lepszy efekt ochrony. Wykonywane powierzchnie należy zabezpieczyć i chronić w trakcie prac i wysychania oraz przechowywania przed oddziaływaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zaimpregnowane Greinplast WB powierzchnie i elementy powinny być zabezpieczone docelowymi warstwami ochronnymi Greinplast WLW, Greinplast WIS, Greinplast WLS lub Greinplast WOS.

Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności. Podawane w opisie czasy schnięcia i zużycia produktu są wartościami przybliżonymi, gdyż są uzależnione od sposobu aplikacji, warunków wysychania oraz jakości i rodzaju drewna.

Projekty unijne
Msg Message Us