SZUKAJ  
wybierz dział  
Dla mediów

Dla mediów

Jakub Wolny nawiązał współpracę sponsorską z firmą Greinplast

24.05.2022
Jakub Wolny nawiązał współpracę sponsorską z firmą Greinplast

Reprezentant narodowej kadry skoczków narciarskich pozyskał nowego sponsora. Jest nim polska firma Greinplast, zajmująca się produkcją i dystrybucją produktów dla branży budowlanej.

 

Jakub Wolny podpisał kontrakt sponsorski z firmą Greinplast sp. z o.o. Podwójny mistrz świata juniorów, uznawany za jednego z najlepiej rokujących skoczków narciarskich na świecie, będzie wspierany finansowo przez firmę z Podkarpacia. Logo Greinplastu pojawi się na nartach reprezentanta Polski już w bieżącym sezonie.

– Wśród pracowników i klientów mamy wielu kibiców skoków narciarskich, stąd też nasze zainteresowanie tą dyscypliną i nawiązanie współpracy z panem Jakubem. Jest młodym, ambitnym sportowcem, mającym już na swoim koncie imponujące osiągnięcia. Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami i mamy nadzieję, że z naszym żółwikiem na nartach Kuba Wolny będzie skakał jeszcze dalej nich dotychczas. Trzymamy kciuki za niego i całą reprezentację Polski – podsumował prezes firmy Greinplast Robert Stefanowski.

Greinplast od wielu lat aktywnie wspiera polskich sportowców. Wśród sponsorowanych drużyn i zawodników znajdują się m.in.: Asseco Resovia Rzeszów (siatkówka), Łukasz Różański (boks), Andrzej Grzebyk (MMA), Rafał Wilk (handbike) czy Aleksander Arian (żeglarstwo).

– Cieszę się z nawiązania współpracy z firmą Greinplast. Podczas pobytu w fabryce miałem okazję z bliska zobaczyć jak powstają farby, tynki i wiele innych produktów wykorzystywanych w budownictwie. Nie jest to temat całkowicie mi obcy, ponieważ moja rodzina od lat związana była z branżą budowlaną. Mile zaskoczyła mnie ciepła, rodzinna atmosfera panująca w firmie i to, że tak wiele pracujących tam osób jest fanami skoków – mówi Jakub Wolny. – Pomoc sponsorska daje spokój i stabilizację, dzięki którym mogę skupić się wyłącznie na treningach. Forma nieustannie idzie w górę. Pozostaje tylko nadal pracować, żeby przełożyło się to na wyniki w sezonie zimowym – dodaje z uśmiechem skoczek.

Jakub Wolny od początku swojej kariery sportowej zaliczany był do grona największych polskich talentów skoków narciarskich. W 2014 roku we włoskim Predazzo wywalczył dwa złote medale mistrzostw świata juniorów (indywidualnie i drużynowo). W poprzednim sezonie potwierdził swój wielki potencjał w rywalizacji seniorskiej. Wygrał między innymi 3 konkursy drużynowego Pucharu Świata oraz ustanowił swój rekord życiowy (237,5 m.) na słynnej skoczni mamuciej w Planicy.

Pliki do pobrania

Projekty unijne