SZUKAJ  
wybierz dział  
Dla mediów

Dla mediów

Nowe odcienie szarości i beżu w kolekcji farb do wnętrz Greinplast Ceramic

24.05.2022
Nowe odcienie szarości i beżu w kolekcji farb do wnętrz Greinplast Ceramic

W odpowiedzi na zmieniające się trendy aranżacyjne, firma Greinplast zdecydowała się na poszerzenie oferty farb Greinplast Ceramic o 10 dodatkowych kolorów. Wśród nowych barw dominują odcienie szarości i beżu.

 

Greinplast Ceramic to kolekcja farb ceramicznych do malowania wnętrz, która od kilku lat cieszy się uznaniem wymagających klientów. Dotychczas składało się na nią 50 gotowych do użycia kolorów. Analiza bieżących trendów aranżacyjnych zachęciła producenta do rozbudowania tej palety o 10 dodatkowych barw. Nowe odcienie kolorystyczne dobrane zostały we współpracy z projektantami wnętrz. Dzięki zwiększeniu liczby dostępnych kolorów farb, poszerzone zostały możliwości aranżacji pomieszczeń o różnorodnym przeznaczeniu.

Nowa paleta kolorystyczna farb ceramicznych Greinplast jest dużym ułatwieniem dla osób, które poszukują wyszukanych, szlachetnych, gotowych kolorów, dających gwarancję uzyskania świetnego efektu na ścianie. Zadowolą nie tylko miłośników nowoczesnych aranżacji, ale będą również wspaniałym dopełnieniem bogactwa detali we wnętrzach klasycznych czy glamour – mówi architekt wnętrz Magdalena Mileszczyk-Zielińska.

Beże i szarości we wnętrzach

Kolory beżowe i szare cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów i projektantów wnętrz, stąd też decyzja o dodaniu do palety kolejnych propozycji w tych odcieniach. Dzięki nim możliwości nowoczesnego kreowania wyglądu pomieszczenia stały się jeszcze większe. Są to kolory dla tych, którzy wolą postawić na neutralne i spokojne barwy. Warto zaznaczyć, że pomieszczenie urządzone w takiej kolorystyce wydają się dużo bardziej przestronne. Pozwalają odpocząć od nadmiaru zewnętrznych bodźców, wyciszyć się i odpocząć.

Wysmakowane i delikatne, cieplejsze tony, zestawiono z chłodniejszymi, neutralnymi. Dodatkowo wzbogacając wzornik o modny brunatny odcień czerni. Takim zestawem można pomalować wszystkie pomieszczenia w domu, nawet dowolnie łącząc kolory uzyskamy efekt spójności. Wszystkie barwy ze sobą pięknie korespondują – komentuje Magdalena Mileszczyk-Zielińska.

Odcienie te na pewno sprzyjać będą pracy oraz nauce - nie rozpraszają uwagi, ani nie męczą wzroku. Dlatego idealnie sprawdzą się w takich pomieszczeniach jak pokój ucznia i studenta, przydomowe biuro, lub pracownia. Ciekawym rozwiązaniem będzie również urządzenie w tych tonacjach nastrojowego salonu czy sypialni.

- Wszelkie kolory naturalne, a szczególnie przełamane beżem szarości, ocieplone biele, wprowadzają do pomieszczeń spokój i poczucie relaksu, są kwintesencją stylu ‘’eko’’, obecnego w wielu dziedzinach: w modzie, wnętrzach, w stylu życia – dodaje architekt. Ta neutralna, zaczerpnięta z natury kolorystyka, jest idealna do tworzenia nowoczesnych, a zarazem przytulnych aranżacji. To sprawdzony sposób na harmonię we wnętrzu. Szlachetne, przełamane kolory są uniwersalne i zawsze modne. Będą pięknym, nienachalnym tłem dla mebli i dodatków – wyjaśnia Magdalena Mileszczyk-Zielińska.

Farba odporna na otoczenie

Farby z kolekcji Greinplast Ceramic dedykowane są przede wszystkim do malowania ścian w miejscach często i intensywnie użytkowanych, na powierzchniach narażonych na zabrudzenia i otarcia. W ich produkcji wykorzystano innowacyjne technologie, które sprawiają, że produkt ma najwyższą, 1. klasę odporności na szorowanie. Farba ta zawiera specjalne dodatki, które umożliwiają usuwanie trudnych zabrudzeń, np. plam po czerwonym winie, oleju, oliwie z oliwek, zabrudzeń po: kredkach woskowych, musztardzie czy keczupie.

Pliki do pobrania

Projekty unijne