SZUKAJ  
wybierz dział  
Wnętrza

WNĘTRZA

Pomożemy odmienić wnętrze twojego domu

Szpachlowanie wałkiem. Jak to zrobić?

07.06.2019
Facebook Twiiter
Szpachlowanie wałkiem. Jak to zrobić?
Szpachlowanie wałkiem. Jak to zrobić?
Szpachlowanie wałkiem. Jak to zrobić?
Szpachlowanie wałkiem. Jak to zrobić?
Szpachlowanie wałkiem. Jak to zrobić?
   

 

Gładzenie ścian poprzez nakładanie masy szpachlowej wałkiem zdobywa coraz większe grono zwolenników. Sposób ten ma szereg zalet, dlatego rekomendują go otwarci na nowości fachowcy. Dużym plusem tej metody jest fakt, że jest ona bardzo prosta w użyciu.

Przygotowanie powierzchni

Ścianę sufit przed rozpoczęciem prac szpachlowych trzeba odpowiednio przygotować. Usunąć z powierzchni wszelakie wieszaki, gwoździe, wkręty, wykręcić gniazdka itd. Następnie ścianę należy zagruntować odpowiednim preparatem gruntującym, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie gruntu głęboko – penetrującego Greinplast U. Do szpachlowania, możemy przystąpić dopiero po dokładnym wyschnięciu  środka gruntującego.

Sposób wykonania szpachlowania przy użyciu wałka

Kiedy powierzchnia jest przygotowana, możemy przystąpić do szpachlowania. Wałek zanurzamy w szpachli, następnie zaczerpniętą masę nakładamy na powierzchnię, w taki sam sposób jak w przypadku malowania. Masę staramy się rozprowadzić wałkiem najrównomierniej jak jest to możliwie. Następnie wyrównujemy powierzchnię pacą, ściągając nadmiar masy ze ściany. Przed rozpoczęciem pracy wałek warto zwilżyć wodą, tak aby stał się bardziej chłonny i aby zwiększyła się przyczepność masy.

Dalsze etapy po nałożeniu i wyrównaniu masy, nie różnią się od klasycznej metody szpachlowania. Po wyschnięciu ścianę należy przeszlifować, przeznaczoną do tego maszyną lub ręcznie. W trudno dostępnych miejscach np. narożnikach, dobrze jest użyć do tego celu papieru ściernego lub kostki. Do szlifowania powierzchni, należy przystąpić dopiero po całkowitym wyschnięciu masy. Warto wykonać je szlifierką z odkurzaczem, który na bieżąco pochłonie spadający pył. Równie istotne jest także zachowanie jednego kierunku pracy oraz tej samej siły nacisku na maszynę. 

Należy zaznaczyć, że szpachlowanie wałkiem przeznaczone jest do wygładzania ścian, a nie równania dużych ubytków. Metoda ta idealnie sprawdzi się na równych ścianach, pozbawionych dziur i chropowatości w tym na przykład na płytach karton-gipsowych. Aplikacja jest wtedy bardzo szybka, a sposób ten daje naprawdę dobry efekt.

Wałek do szpachlowanie Greinplast

Nowoczesne, gotowe gładzie i masy szpachlowe posiadają właściwości umożliwiające ich szybkie i wygodne nakładanie przy użyciu wałka. Jednak nie każdy wałek sprawdzi się w tej metodzie, dlatego firma  Greinplast udostępnia wykonawcom specjalne wkłady do wałków wykonane z poliakrylu. Służą one do nakładania szpachli zarówno na ściany jak i sufity. Wkład do wałka został skonstruowany w taki sposób, aby aplikacja masy była jak najbardziej efektywna i wygodna.

Nakładanie masy szpachlowej wałkiem to prosta czynność, ułatwiająca pracę. Nieprzekonanym polecamy obejrzenie filmu instruktażowego w którym zobaczycie jak krok po kroku wykonać szpachlowanie przy użyciu wałka.

 

 

Projekty unijne