SZUKAJ  
wybierz dział  
Wnętrza

WNĘTRZA

Pomożemy odmienić wnętrze twojego domu

Jak uniknąć smug podczas malowania sufitu?

03.11.2022
Facebook Twiiter
Malowanie sufitu

 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów farb o przeróżnej charakterystyce. Farba Antyrefleksyjna Greinplast Premium to farba o głębokim macie. Natomiast im farba bardziej matowa, tym mocniej maskuje wszelakie niedoskonałości, zarówno te, które powstają w czasie malowania jak i te, które wynikać mogą z defektów podłoża. Dlatego też, idealnie nadaje się na mocno doświetlone powierzchnie jak na przykład sufity, gdzie często niedoskonałości są najbardziej widoczne.

Farba antyrefleksyjna, a połysk.

Aby dobrze zrozumieć w jaki sposób działa farba antyrefleksyjna, trzeba przede wszystkim wiedzieć czym jest połysk. Połysk można zdefiniować jako optyczne zjawisko, które powstaje na skutek oddziaływania światła z powierzchnia. Można określić, że jest to zdolność powierzchni do odbicia światła – odbicia zwierciadlanego. W uproszczeniu można więc przyjąć, że im powierzchnia bardziej płaska, czy gładka, tym więcej w konkretnym kierunku odbija światła, a co za tym idzie posiada większy połysk. Z drugiej strony zaś w przypadku powierzchni chropowatej odbicie następuje pod różnymi kątami, a światło jest raczej rozpraszane. Dokładnie tego typu zjawisko odpowiada za postrzeganie matu, im bardziej rozproszymy promienie światła i zmniejszymy intensywność wiązki zwierciadlanie odbitej, tym uzyskujemy mniejszy połysk.

Farba Antyrefleksyjna Premium jest produktem, który zapewnia przede wszystkim łatwość i wygodę malowania, żeby ją stworzyć wykorzystano specjalistyczne wypełniacze o rozwiniętej powierzchni i skomplikowanym kształcie, które powodują, iż padające światło jest skutecznie rozpraszane, przez co tworzona powłoka posiada bardzo głęboko matowy charakter.

Farba Antyrefleksyjna Greinplast

Problem ze smugami na suficie.  Dlaczego wybrać farbę antyrefleksyjną?

W farbach z połyskiem, aby powierzchnia wyglądała dobrze trzeba ją nie tylko niemalże idealnie rozłożyć, ale również podłoże musi być odpowiednio przygotowane, co w praktyce jest bardzo trudne do zrealizowania. Każde cofnięcie się zbyt daleko wałkiem na wymalowaną powierzchnię lub malowanie wałkiem, na którym jest zbyt mało farby powoduje zmianę struktury i co za tym idzie, widoczne są miejscowe zmatowienia, potocznie nazywane przez wykonawców: wałkami, smugami lub pasami. Miejsca te to nic innego jak właśnie różnica w strukturze, pół suchy wałek tworzy na farbie charakterystycznego „baranka”, który ponownie się „nie zaleje” i będzie widoczny jako bardziej matowa chropowatość. Malując więc farbą, która sama w sobie na całości tworzy głęboko matową strukturę, możemy mieć pewność, że jeżeli przypadkowo zawrócimy półsuchym wałkiem, to pomimo, że na farbie powstanie „baranek”, to będzie on o wiele mniej widoczny!

Warto również dodać, że w tym roku udoskonalono parametry robocze farby Greinplast Premium Antyrefleksyjnej, dzięki czemu łatwiej rozprowadza się ona pod wałkiem i co istotne, można ją jeszcze dłużej rozprowadzać. Dlatego też bardzo łatwo i przez dłuższy czas można łączyć pola robocze w czasie malowania.

 

 

Projekty unijne