SZUKAJ  
wybierz dział  
Masy szpachlowe

Masy szpachlowe

  • Masa szpachlowa lekka GREINPLAST SL

GREINPLAST SL

Masa szpachlowa lekka

Gotowa do użycia masa szpachlowa do wykonywania gładzi oraz powłok o średniej grubości na powierzchniach ścian i sufitów wewnątrz budynków. Masa została stworzona na bazie wysokogatunkowych dyspersji akrylowych, które zostały zmodyfikowane poprzez zastosowanie w recepturze nowoczesnego systemu zagęstników - tworzą one niezwykle lekką kompozycję, która bardzo łatwo rozprowadza się pod pacą tworząc gładkie i równe powierzchnie. Konsystencja gotowego wyrobu idealnie adaptuje się do sposobu aplikacji, przy nakładaniu wałkiem odpowiednio upłynnia się, przez co łatwo się ją nakłada, zaś będąc na ścianie dogęszcza się - co minimalizuje ryzyko spływu nawet przy grubszych warstwach.

Konfekcjonowany w opakowania 15 l. 

Wykonanie

Bezpośrednio przed nakładaniem masę wymieszać przy pomocy wolnoobrotowego mieszadła. W celu uzyskania odpowiedniej konsystencji roboczej dopuszcza się możliwość dodania niewielkiej ilości wody (nie więcej niż 1% na każde opakowanie). Nakładać równomiernie dociskając do podłoża pacą ze stali nierdzewnej. Do nakładania na ścianie można używać wałka. Po całkowitym wyschnięciu warstwy możliwe jest ponowne nałożenie kolejnych warstw, aż do uzyskania zamierzonego efektu. Czas wysychania uzależniony jest od temperatury i wilgotności powietrza i na ogół nie przekracza 12 godz./ 1 mm grubości warstwy. Dopiero po całkowitym wyschnięciu szpachli można ją przeszlifować i odpylić.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura otoczenia i podłoża podczas stosowania i wysychania szpachli powinna wynosić od +5°C do +30°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C. Istnieje możliwość nakładania wyrobu natryskiem. Narzędzia myć wodą bezpośrednio po zakończeniu prac. Zabrudzenia usuwać przed zaschnięciem. Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Prace wykonywać zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jakość zastosowanego materiału. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne