SZUKAJ  
wybierz dział  
Systemy okładzin elewacyjnych

Systemy okładzin elewacyjnych

  • Lazur do paneli akrylowych GREINPLAST FLA

GREINPLAST FLA

Lazur do paneli akrylowych

Lazur akrylowy stosuje się do wykonywania powłok imitujących różne rodzaje drewna na panelach elewacyjnych OEA-D, OEA-BC, OEA-BW, OEA-BP. Produkt zawiera w standardzie system UV Protect przez co chroni powierzchnię wyrobu przed działaniem promieni słonecznych i znacznie wydłuża czas użytkowania wyrobu. Lazur akrylowy imitujący kolorystykę drewna jest dostępny w 28 kompozycjach kolorystycznych o satynowym połysku. Na indywidualne zamówienie klienta możliwe jest wykonanie lakieru o wyższym stopniu połysku.

Wykonanie

Do właściwych prac malarskich można przystąpić po odpowiednim przygotowaniu podłoża oraz całkowitym jego wyschnięciu. Farba gotowa do użycia - nie rozcieńczać wodą. Lazur nakładać pędzlem. Bezpośrednio przed nałożeniem farbę wymieszać. Malowanie wykonywać wzdłuż „słojów” okładziny stosując dwie warstwy. Ze względu na sposób wykonania warstwy dekoracyjnej oraz metody jej rozprowadzenia istnieje możliwość wystąpienia różnic kolorystycznych w porównaniu ze wzornikiem. W celu uzyskania pożądanej kolorystyki przed ostateczna aplikacją Producent zaleca wykonanie wymalowania próbnego. Prace na ścianie tworzącej jedną płaszczyznę prowadzić w sposób ciągły, bez przerw wykorzystując metodę „mokre na mokre” używając materiału z jednej partii produkcyjnej. Ewentualne poprawki wykonywać na całej powierzchni elementu.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura otoczenia podczas malowania i wysychania farby powinna wynosić od +5°C do +25°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C. Malowane powierzchnie należy osłaniać przed zbytnim nasłonecznieniem, deszczem, wiatrem aż do momentu całkowitego wyschnięcia. Zmienne warunki atmosferyczne panujące w trakcie aplikacji mogą być przyczyną różnic w odcieniu farby. Powierzchnie narażone na zanieczyszczenie farbą zabezpieczyć, a w przypadku zabrudzenia zmyć przed zaschnięciem. Bezpośrednio po pracy narzędzia umyć wodą. Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. W przypadku połączenia z wyrobami innych producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne
Msg Message Us