SZUKAJ  
wybierz dział  
Kleje do płytek

Kleje do płytek

  • Klej do płytek ceramicznych elastyczny żelowy P405G Typ C2TE  GREINPLAST P405G

GREINPLAST P405G

Klej do płytek ceramicznych elastyczny żelowy P405G Typ C2TE

Klej do płytek ceramicznych, elastyczny, żelowy - GREINPLAST P405G. Wielofunkcyjny klej żelowy o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych i o zwiększonej elastyczności, do klejenia gresu, ceramiki oraz kamienia naturalnego. Wyrób klasyfikowany jako cienkowarstwowa, mrozo i wodoodporna, cementowa zaprawa klejąca o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych, typ C2TE. Klej na bazie wysokojakościowych spoiw mineralnych, polimerów oraz dodatku żelu krzemionkowego, adoptującego konsystencję zaprawy do najbardziej wymagających warunków. W procesie mieszania możliwe jest uzyskanie dowolnej konsystencji zarówno półpłynnej, która ułatwia pracę glazurnicze na podłogach, jak i standardowej, która idealnie nadaje się do stosowania na powierzchniach pionowych. Dodatkowo żel krzemionkowy ma zdolność do akumulacji wody i uwalniania jej podczas procesu wiązania, co zapewnia prawidłową hydratację cementu w całym procesie jego wiązania i znaczące zwiększenie parametrów mechanicznych kleju. Dobór odpowiednio wyselekcjonowanych wypełniaczy i systemu zagęszczania pozwala na bardzo łatwą pracę produktem, czyniąc go niezwykle lekkim i wygodnym w nakładaniu.
W produkcie zastosowano zarówno najwyższej jakości spoiwa cementowe, jak i polimerowe, które nie tylko tworzą mocne wiązanie pomiędzy podłożem a płytką, ale umożliwiają również stworzenie trwałego wykończenia, o ponadprzeciętnej żywotności.

Wykonanie

Przygotowanie podłoża: Podłoże musi być równe, zwarte, suche, wolne od substancji zmniejszających przyczepność. Podłoża typowe, takie jak tradycyjne tynki, posadzki cementowe nie wymagają specjalnego przygotowania, ale ich wiek powinien wynosić co najmniej 28 dni, betonu - 60 dni. Podłoża niejednorodne, o różnej lub zwiększonej chłonności zagruntować odpowiednio rozcieńczonym preparatem gruntującym GREINPLAST, co najmniej na 4 godz. przed mocowaniem płytek.
Przygotowanie zaprawy klejącej: Zawartość opakowania (25 kg) wsypać do ok. 7 l czystej wody i intensywnie wymieszać, do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Zaprawę odstawić na 5 min. w celu całkowitego rozpuszczenia polimerów i aktywacji żelu, po czym ponownie wymieszać.
Przyklejanie płytek: Zaprawę klejową nakładać na podłoże pacą zębatą, o odpowiednio dobranej wielkości zębów, a następnie dociskać do niego płytki. Jeżeli zaprawa nie klei się już do płytki należy usunąć starą warstwę zaprawy i nanieść nową. Ilość kleju dobrać, tak by po dociśnięciu płytki klej pokrył co najmniej 65% jej powierzchni, a w przypadku prac na zewnątrz budynków - 100 % powierzchni. Użytkowanie posadzek można rozpocząć po 48 godz. od ich ułożenia.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura podłoża i otoczenia w trakcie prac i wysychania kleju powinna wynosić od +5°C do +30°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C. Maksymalna grubość kleju powinna wynosić ok. 12 mm. Pod wpływem niekorzystnych warunków cieplno - wilgotnościowych podawane czasy obróbki ulegają znacznym zmianom. Spoinowanie płytek wykonywać po całkowitym wyschnięciu kleju, nie wcześniej jak po 48 h. W innym przypadku może dojść do przebarwień zaprawy fugowej. Narzędzia należy myć wodą bezpośrednio po użyciu. Informacje zawarte na opakowaniu mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jego jakość.

Projekty unijne
Msg Message Us