SZUKAJ  
wybierz dział  
Hydroizolacje

Hydroizolacje

  • HYDROIZOLACJA W PŁYNIE GREINPLAST IC

GREINPLAST IC

HYDROIZOLACJA W PŁYNIE

Służy do wykonywania zabezpieczeń hydroizolacyjnych wewnątrz budynków na ścianach i podłogach wykładanych różnego rodzaju okładzinami ceramicznymi, kamieniami naturalnymi lub innymi, przyklejanymi klejami do płytek, na wylewki samopoziomujące, zaprawy tynkarskie itp. Wyrób GREINPLAST IC naniesiony na podłoże pozwala na uzyskanie szczelnych powłok przeciwwilgociowych (hydroizolacyjnych) w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności i pomieszczeniach mokrych (łazienkach, kuchniach, pralniach, kabinach prysznicowych itp.). Produkt stosować na podłożach mineralnych typu: beton, beton komórkowy, jastrych cementowy, płyty gipsowo-kartonowe, mur, tynki cementowe i cementowo-wapienne itp. Służy również do wykonywania powłok hydroizolacyjnych w systemach ogrzewania podłogowego.

Konfekcjonowana w opakowania 7 kg; 4 kg.

Wykonanie

Produkt gotowy do użycia, nie rozcieńczać wodą. Bezpośrednio przed nałożeniem wymieszać do jednolitej konsystencji. Pierwszą warstwę nakładać pacą, mocno wcierając w podłoże, kolejne nakładać krzyżowo (paca wałek lub pędzel w taki sposób aby na całej ochranianej powierzchni uzyskać co najmniej 1mm grubości warstwy. Nakładać co najmniej dwie warstwy hydroizolacji. Uszczelnienia połączeń ścian, ścian i podłóg, szczelin dylatacyjnych, przejść rur i ewentualnych wpustów podłogowych - wykonywać z użyciem odpowiednich taśm i narożników uszczelniających oraz ściennych i podłogowych kołnierzy uszczelniających Greinplast ITU/ ITE. W tym celu nanieść odpowiednią ilość hydroizolacji w niej zatopić taśmę, następnie całości pokryć drugą warstwą hydroizolacji. Do klejenia i układania okładzin ceramicznych przystąpić po upływie 18-24 godz. Okładziny ceramiczne montować  na kleju do płytek typu C2 (zalecany klej Greinplast P60LD, P80LD, lub P90LD).

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Produkt gotowy do użycia nie rozcieńczać wodą, przeznaczony do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Temperatura otoczenia podczas stosowania i wysychania hydroizolacji powinna wynosić od +5°C do +25°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C. Nie stosować przy temperaturze podłoża poniżej +5°C. Podane czasy obróbki oraz schnięcia ulegają znacznym zmianom w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Powierzchnie narażone na zabrudzenie zabezpieczyć, a zabrudzenia usuwać przed zaschnięciem. W przypadku stosowania w pomieszczeniach zamkniętych należy wietrzyć je do zaniku charakterystycznego zapachu. Narzędzia umyć czystą wodą, bezpośrednio po zakończeniu pracy. Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą.

Projekty unijne
Msg Message Us