SZUKAJ  
wybierz dział  
Aktualności

AKTUALNOŚCI

Nowa rodzina klejów do płytek

01.10.2015
Facebook Twiiter
Nowa rodzina klejów do płytek

Z satysfakcją informujemy, że wprowadziliśmy na rynek nową, ulepszoną linię klejów do płytek. Poprawie uległa nie tylko formuła, ale również opakowanie i sposób informowania o parametrach technicznych produktów. Zarówno na opakowaniu jak i w dostępnych materiałach informacyjnych  prosto i zarazem skrupulatnie wyjaśniamy te parametry, co znacznie ułatwia dobór odpowiedniego rodzaj kleju do podłoża. W swojej ofercie firma Greinplast, posiada obecnie 8 rodzajów klejów do płytek oznaczonych symbolami od P10 do P80LD. Charakteryzują się one innymi parametrami dotyczącymi wytrzymałości i przyczepności odpowiadającymi praktycznie wszystkim rodzajom powierzchni i podłoża. 

Biorąc pod lupę elastyczność klejów, parametr C1 to podstawowa przyczepność do podłoża. Kleje o parametrze C1 mają przyczepność większą bądź równą 0,5 N/mm² i powinny być używane na stabilnych podłożach, czyli na podłożach nieodkształcalnych. To kleje, które powinny być stosowane wewnątrz, jednak nie sprawdzą się przy ogrzewaniu podłogowym, ponieważ w tym przypadku należy wybrać klej o wyższym parametrze przyczepności. 

Kolejnym parametrem jest T, charakteryzujący się obniżonym spływem. Oznacza to, że podczas klejenia, płytki nie będą się obsuwały. Jest to bardzo ważny parametr, ponieważ obecnie bardzo często układa się duże, ciężkie płytki, np. o wymiarach 30x50 czy 30x60, które przy niedoborze odpowiedniego kleju i przy działaniu siły grawitacji, mogą się obsuwać. Parametr T odpowiada za to, że płytka powinna mieć spływ mniejszy bądź równy 0,5 mm. Kolejny parametr oznaczony literą E, cechuje się wydłużonym czasem obróbki. W praktyce oznacza to, że wykonawca mieszając klej, ma wydłu- żony czas otwarty pracy do 30 minut. Nie będzie musiał go szybko wyrabiać, a klej nie będzie szybko wiązał. 

Kolejną grupą są kleje o parametrach C2, charakteryzujące się dużo większą przyczepnością, dwa razy większą niż kleje o parametrach C1. Kleje kategorii C2 mają przyczepność większą bądź równą 1 N/mm² i mogą być stosowane na zewnątrz i wewnątrz, także na ogrzewaniu podłogowym czy na niewielkich powierzchniach balkonowych. Te kleje także charakteryzują się obniżonym spływem (T) i wydłużonym czasem otwartym pracy (E). Greinplast w swojej ofercie posiada 3 rodzaje klejów o takich parametrach, jest to klej P30LD, P40LD i P70LD. Klej P30LD to klej do płytek ceramicznych i gresowych, czyli do płytek o obniżonej nasiąkliwości, poniżej 3%. P40LD to klej elastyczny do płytek ceramicznych, a klej P70LD posiada podobne parametry, ale recepturowany jest na białym cemencie, na którym można kleić np. kamienie naturalne i gdzie nie występuje ryzyko powstania przebarwień. 

W ofercie dostępny jest także klej specjalistyczny – P50LD, o parametrach C2TF, czyli wysokiej przyczepności do podłoża, obniżonym spływie i szybkim wiązaniu (symbol F). Klej ten nazywany jest szybkosprawnym, co oznacza, że po 6 godzinach od przyklejenia płytek, można już taką powierzchnię użytkować. Jest to przydatne, gdy chcemy przykleić płytki np. w korytarzu czy łazience, gdzie szybko musi być wprowadzony ruch pieszy. 

Ostatni rodzaj klejów dostępnych w ofercie Greinplastu to kleje P60LD i P80LD, które charakteryzują się dodatkowym parametrem – S1. To kleje o wysokiej przyczepności podłoża, obniżonym spływie, wydłużonym czasie otwartym pracy i możliwości przyklejenia płytek czy okładzin do powierzchni odkształcalnych czyli np. na balkonie lub tarasie (symbol S1). Strzałka ugięcia tego kleju to od 2,5 mm do 5 mm.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z parametrami technicznymi i właściwościami naszych klejów w katalogu produktów.
 

Projekty unijne
Msg Message Us