SZUKAJ  
wybierz dział  
Aktualności

AKTUALNOŚCI

Kossakowski, żółw i piękna inicjatywa

05.07.2024
Facebook Twiiter
Greinplast i Kossakowski w słusznej sprawie

Firma Greinplast zaangażowała się w akcję budowy „Domu Wytchnieniowego" dla Rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Projekt SuperMocni powstał z inicjatywy Przemka Kossakowskiego, znanego dziennikarza i podróżnika. Głównym celem miejsca będzie rozpowszechnianie działań artystycznych, skoncentrowanych na relacjach terapeutycznych i rozwojowych.

„Domu Wytchnieniowy” to niezwykła inicjatywa, która wniesie pozytywną zmianę w życie rodziców osób z niepełnosprawnościami. To wyjątkowe miejsce ma pozwolić im wypocząć i zregenerować się po ciężkim wysiłku, jakim jest codzienna opieka nad swoimi dziećmi. Podopieczni będą mogli tu przyjechać, aby odpocząć, nabrać sił i znaleźć wsparcie w trudnych chwilach. Obiektem renowacji jest stary drewniany domek znajdujący się pod Krasnymstawem. Budynek swoim wyglądem przypomina te, dobrze znane nam ze skansenów. Ze względu na stan, w jakim znajdował się dom, konieczna była jego odbudowa, jeszcze przed wizytą pierwszych lokatorów. Postanowiliśmy przyłączyć się do tej szlachetnej inicjatywy i podać pomocnego żółwika. W projekt zaangażowała się wspaniała ekipa Greinplast z Lublina. Ich zmagania można zobaczyć w filmie "Jest moc! Kossakowski, żółw i piękna inicjatywa!" na naszym kanale YouTube

Film YouTube

W filmie pokazane są początkowe etapy przebudowy obiektu i przedstawiamy założenia projektu w rozmowie z Przemkiem. Od nagrania filmu minęło już trochę czasu, tak więc przychodzimy z aktualizacją. Przyjazd pierwszych rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi jest zaplanowany już na najbliższą jesień!

 

 

Projekty unijne