SZUKAJ  
wybierz dział  
Aktualności

AKTUALNOŚCI

Jak ograniczyć koszty ogrzewania budynku?

06.08.2014
Facebook Twiiter
Jak ograniczyć koszty ogrzewania budynku?

Jednym z głównych czynników decydujących o wykonaniu ocieplenia budynku jest ograniczenie kosztów ogrzewania oraz klimatyzacji. Straty energii wynikające z transportu jej przez przegrody budowlane (dochodzące nawet do 35%), a zarazem coraz wyższe koszty powodują, że termomodernizacja nie jest luksusem lecz koniecznością.

Budynki mieszkalne mają za zadanie zapewnić nam komfortowe i bezpieczne warunki klimatyczne, niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Brak termoizolacji ścian zewnętrznych często prowadzi do ich zawilgocenia i przemarzania, co sprzyja degradacji przegrody jak również zwiększa możliwość wystąpienia zagrzybień wewnątrz pomieszczeń.

Podstawowym zadaniem systemów ociepleń GREINPLAST jest wyeliminowanie emisji energii przez przegrody budynku. Zwiększenie izolacyjności termicznej ścian i ograniczenie wpływu mostków termicznych korzystnie wpływa na zmniejszenie kosztów ogrzewania w zimie oraz klimatyzacji w lecie. Odpowiednia izolacja termiczna oraz poprawnie dobrane, przygotowane i wykonane systemy ociepleń GREINPLAST zabezpieczają budynki przed kondensacją pary wodnej w przegrodzie, jej zawilgoceniem i przemarzaniem.

Zalety ocieplenia budynków:

- zwiększenie izolacji termicznej ścian,

- zmniejszenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji,

- wyeliminowanie istniejących mostków termicznych

- ochrona ścian przed przemarzaniem i zawilgoceniem,

- poprawa trwałości elewacji,

- zabezpieczenie elewacji przed niekorzystnym działaniem

  warunków atmosferycznych,

- poprawa estetycznego wyglądu budynku,

- ochrona środowiska przez zmniejszenie zapotrzebowania na energię.

Nie zapominajmy jednak o samej warstwie elewacyjnej zabezpieczającej materiał termoizolacyjny, czyli o wierzchniej wyprawie tynkarskiej oraz warstwie zbrojnej. Aby cały system ociepleń spełniał swoją rolę warstwa wykończeniowa musi być odpowiednio wykonana i zabezpieczona. Podczas jej wykonywania należy zwrócić szczególną uwagę na to by unikać podstawowych błędów wykonawczych jak również dołożyć wszelkich starań by przeprowadzone prace były wykonane w najwyższej jakości. Niestety często brak czasu, względy finansowe i wiele innych czynników powodują iż elewacja pozostaje niewykończona, nieodpowiednio zabezpieczona lub po wykonaniu przez wiele lat zapominamy o konserwacji. Często prowadzi to do uszkodzeń i degradacji systemu ociepleń, co w konsekwencji skraca czas jego użytkowania, obniża właściwości mechaniczne i cieplne oraz bardzo niekorzystnie wpływa na estetykę budynku.

Projekty unijne
Msg Message Us