SZUKAJ  
wybierz dział  
Zaprawy wyrównujące

Zaprawy wyrównujące

  • Zaprawa wyrównująca GREINPLAST ZW

GREINPLAST ZW

Zaprawa wyrównująca

Służy do ręcznego wyrównywania przed pracami glazurniczymi, miejscowych ubytków i zagłębień ścian zewnętrznych i wewnętrznych budynków. Zaprawa może być także wykorzystana jako tynk cementowy w miejscach narażonych na zawilgocenie np. piwnice, strefy przycokołowe budynków, itp. Wyrób klasyfikowany jako zaprawa tynkarska ogólnego przeznaczenia (GP) o wytrzymałości na ściskanie kategorii CS IV (> 6,0 N/mm2). Może być stosowany na podłoża mineralne takie jak: tynki cementowe, cementowo-wapienne, mury z cegieł i pustaków ceramicznych, mury z betonu komórkowego, powierzchnie betonowe, itp.

Konfekcjonowana w opakowania 25 kg.

Wykonanie

Przygotowanie zaprawy: Zawartość opakowania (25 kg) wsypać do ok. 5,8-6,1 l czystej, chłodnej wody i intensywnie wymieszać do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Zbyt duży dodatek wody może pogorszyć jej parametry wytrzymałościowe. W przypadku zgęstnienia zaprawy należy ją ponownie przemieszać bez dodawania wody.
Nanoszenie zaprawy: Zaprawę nakładać na podłoże kielnią lub pacą. Grubość jednej warstwy nie może być większa niż 1,0 cm, drugą warstwę można nakładać po min. 6 godz. Wyrównywaną powierzchnię można wygładzić po stężeniu zaprawy (ok. 1 godz.).

rozwiń więcej

Właściwości

Wewnątrz i na zewnątrz budynków
Wysoka odporność na wilgoć
Zaprawa tynkarska ogólnego przeznaczenia typ GP
Wysoka przyczepność do podłoża
Odporne na mróz
Wytrzymałość na ścieranie CSIV
Absorpcja wody W2
Grubość warstwy 2-10mm

Zalecenia i uwagi

Temperatura podłoża i otoczenia w trakcie prac i w czasie wysychania tynku powinna wynosić +5°C do +30°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C  Pod wpływem niekorzystnych warunków cieplno- wilgotnościowych czasy obróbki ulegają znacznym zmianom. Otynkowane powierzchnie chronić przed przemrożeniem lub zbyt szybkim wysychaniem poprzez osłanianie ich siatkami, foliami, skrapianie wodą, itp.
Informacje zawarte na opakowaniu mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jego jakość.

Pozostałe produkty w kategorii Zaprawy wyrównujące

Projekty unijne