SZUKAJ  
wybierz dział  
Uszczelniacze

Uszczelniacze

  • Uszczelniacz silikonowy - neutralny GREINPLAST ESN

GREINPLAST ESN

Uszczelniacz silikonowy - neutralny

Służy do wykonywania uszczelnień budowlanych np. szkła, glazury, zlewów, szczelin drzwiowych i okiennych - szczególnie drewnianych. Może być także zastosowany do uszczelniania ciągów wentylacyjnych, wykonywania połączeń stykowych i zawijanych z cynku, miedzi, mosiądzu, ołowiu, itp. Neutralny charakter predysponuje go do wypełniania szczelin roboczych miedzy wannami, brodzikami wykonanymi z akrylu, PCV itp. a innymi powierzchniami. Po utwardzeniu masa jest odporna na warunki atmosferyczne, działanie promieni UV i wahania temperatur od -40°C do +150°C. Nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Konfekcjonowany w opakowania: 300 ml.

Wykonanie

Nakładać ręcznym lub pneumatycznym pistoletem. Przed użyciem obciąć końcówkę tuby powyżej gwintu, nakręcić aplikator i dociąć go na odpowiednią grubość spoiny. Umieścić kartusz w wyciskaczu i nanieść szczeliwo. Zalecany stosunek szerokości do głębokości spoiny to 1:1 dla spoin o szerokości 10 mm i 2:1 dla spoin o szerokości 10-30 mm. W przypadku głębokich szczelin używać sznura dylatacyjnego o zamkniętych komórkach. W razie wątpliwości kontaktować się z działem technicznym. Należy unikać zabrudzenia brzegów spoiny. W celu ich zabezpieczenia i uzyskania prostej linii, osłonić okolice fugi taśmą maskującą, którą należy usunąć natychmiast po obróbce. Fugi wygładzać roztworem mydła przed utworzeniem się naskórka. Czas obróbki do 5 min. Czyszczenie zabrudzeń benzyną lakową bezpośrednio po użyciu.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura podłoża i otoczenia w trakcie prac i wysychania powinna wynosić od +5°C do +30°C. Pod wpływem niekorzystnych warunków temperaturowo-wilgotnościowych podawane czasy obróbki mogą ulegać zmianie. Powierzchnie narażone na zabrudzenia zabezpieczyć.
Informacje zawarte na opakowaniu mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. W celu uniknięcia pomyłek należy sprawdzić przydatność środka do zamierzonego zastosowania lub zasięgnąć informacji technicznej u Producenta. Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jego jakość. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne