SZUKAJ  
wybierz dział  
Uszczelniacze

Uszczelniacze

  • Uszczelniacz akrylowy elastyczny GREINPLAST EAE

GREINPLAST EAE

Uszczelniacz akrylowy elastyczny

Służy do wypełniania pęknięć, rys i szczelin w ścianach i sufitach. Może być także zastosowany do uszczelniania ram okiennych i drzwiowych, parapetów, listew i kasetonów, czyli wszędzie tam gdzie konieczna jest wysoka elastyczność połączenia. Po utwardzeniu masa jest odporna na występującą okresowo wilgoć i wahania temperatur od -20°C do +70°C. Nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Konfekcjonowany w opakowania: 300 ml.

Wykonanie

Nakładać ręcznym lub pneumatycznym pistoletem. Przed użyciem obciąć końcówkę tuby powyżej gwintu, nakręcić aplikator i dociąć go na odpowiednią grubość spoiny. Umieścić kartusz w wyciskaczu i nanieść szczeliwo. Zalecany stosunek szerokości do głębokości spoiny to 1:1. W przypadku głębokich szczelin używać sznura dylatacyjnego o zamkniętych komórkach. W razie wątpliwości kontaktować się z działem technicznym. Należy unikać zabrudzenia brzegów spoiny. W celu ich zabezpieczenia i uzyskania prostej linii, osłonić okolice fugi taśmą maskującą, którą należy usunąć natychmiast po obróbce. Fugi wygładzać szpachelką lub innym narzędziem przed utworzeniem się naskórka. Zabrudzenia zmywać wodą.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura podłoża i otoczenia w trakcie prac i wysychania powinna wynosić od +5°C do +30°C. Pod wpływem niekorzystnych warunków temperaturowo-wilgotnościowych podawane czasy obróbki mogą ulegać zmianie. Powierzchnie narażone na zabrudzenia zabezpieczyć.
Informacje zawarte na opakowaniu mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. W celu uniknięcia pomyłek należy sprawdzić przydatność środka do zamierzonego zastosowania lub zasięgnąć informacji technicznej u Producenta. Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jego jakość. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.
 

Projekty unijne