SZUKAJ  
wybierz dział  
Tynki mozaikowe

Tynki mozaikowe

  • Tynk mozaikowy natryskowy GREINPLAST GN
  • Tynk mozaikowy natryskowy GREINPLAST GN

GREINPLAST GN

Tynk mozaikowy natryskowy

Służy do natryskowego wykonywania fragmentów elewacji zewnętrznych, szpalet okiennych, cokołów jak również do pokrywania części ścian wewnętrznych szczególnie obciążonych użytkowo np. korytarze klatki schodowe, itp. z wykorzystaniem szablonów imitujących cegłę lub kamień naturalny. Wyrób może być stosowany na wszelkie typowe podłoża mineralne takie jak: beton, tynki cementowe, cementowo- wapienne, wapienno-cementowe, wapienne, gipsowe itp. – po min. 28 dniach od ich wykonania, oraz jako wyprawa tynkarska na warstwach zbrojonych siatką w systemach ociepleń GREINPLAST – po min. 3 dniach od ich wykonania. Jest integralnym elementem zestawu wyrobów w systemach ociepleń GREINPLAST G (zgodnie z AT) i GREINPLAST EPS (zgodnie z ETA). Wyrób dostępny w kolorach wg palety barw Producenta. Na życzenie klienta dostępna także inna kolorystyka.

Konfekcjonowany w opakowania 20 kg; 10 kg.

Wykonanie

Przed rozpoczęciem nakładania masę należy wymieszać do uzyskania jednolitej „spienionej” konsystencji. Tynk nanosić przy użyciu pistoletu do natrysku tapet. Ciśnienie natrysku oraz wielkość dyszy należy dostosować do żądanej faktury. Masę nanosić równomiernie poziomymi pasami rozpoczynając od góry. Wyraźniejszą fakturę można uzyskać poprzez ponowne nanoszenie tynku przy mniejszym ciśnieniu natrysku. Szablony zdejmować po 10-15 minutach od nałożenia tynku​.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura otoczenia podczas stosowania i wysychania tynku powinna wynosić od +5°C do +30°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C. W trakcie nakładania tynku, aż do momentu jego całkowitego wyschnięcia (min. 3 dni od zakończenia prac) należy bezwzględnie zadbać o zabezpieczenie tynku przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. W okresie tym niedopuszczalny jest spadek temperatury poniżej +5°C. Niedostosowanie się do w/w zaleceń, złe przygotowanie podłoża lub błędna aplikacja tynku może prowadzić do powstania trwałych przebarwień na powierzchniach wyprawy a w skrajnych przypadkach do obniżenia jej trwałości łącznie z odspojeniem. Bezpośrednio po nałożeniu tynk ma barwę mleczno-białą, która w miarę procesu utwardzania powłoki ustępuje. Wysoka wilgotność powietrza znacznie wydłuża czas schnięcia tynku i może prowadzić do występowania jaśniejszego ustępującego nalotu. W przypadku stosowania w pomieszczeniach zamkniętych wietrzyć je do zaniku charakterystycznego zapachu. Powierzchnie narażone na zanieczyszczenie tynkiem zabezpieczyć a w przypadku zabrudzenia usuwać przed zaschnięciem.
Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów lub nieujętych w dokumentach odniesienia (AT i ETA) nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne