SZUKAJ  
wybierz dział  
Tynki mozaikowe

Tynki mozaikowe

  • Tynk mozaikowy do wnętrz GREINPLAST GM/KGP

GREINPLAST GM/KGP

Tynk mozaikowy do wnętrz

Służy do ręcznego wykonywania dekoracyjnych powłok wewnętrznych lub ich fragmentów. Wyrób może być stosowany na wszelkie typowe podłoża mineralne takie jak: beton, tynki cementowe, cementowo- wapienne, wapienno-cementowe, wapienne, gipsowe, itp. po min. 28 dniach od ich wykonania oraz płyty G-K. Wyrób dostępny w kolorach wg palety barw Producenta. Na życzenie klienta dostępna także inna kolorystyka.

Konfekcjonowany w opakowania: GM - 20 kg, 10 kg, 5 kg,  KGP - 25 kg, 15 kg, 5 kg.

Wykonanie

Do właściwych prac tynkarskich można przystąpić po odpowiednim przygotowaniu podłoża oraz całkowitym jego wyschnięciu. W celu uzyskania odpowiedniej konsystencji roboczej dopuszcza się możliwość dodania niewielkiej ilości wody max 1 % na opakowanie. Przed rozpoczęciem nakładania masę należy dokładnie wymieszać. Do nanoszenia oraz wygładzania tynku stosować pacę ze stali nierdzewnej. W celu uzyskania jednolitej struktury tynku, masę należy nakładać na grubość ziarna na całą wykonywaną powierzchnię stosując materiał z jednej partii produkcyjnej. Wyrównywanie masy wykonywać tylko w jednym kierunku. Zbyt długie lub mocne wygładzanie może doprowadzić do powstania na tynku trwałego szarego nalotu.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura otoczenia podczas stosowania i wysychania tynku powinna wynosić od +5°C do +30°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C. Nie stosować przy temperaturze podłoża poniżej +5°C. Kolor farby gruntującej należy bezwzględnie dobrać do koloru tynku mozaikowego według zaleceń Producenta. W trakcie nakładania tynku powierzchnię należy ochraniać przed nadmiernym przesuszaniem. W przypadku stosowania w pomieszczeniach zamkniętych należy wietrzyć je do zaniku charakterystycznego zapachu. Powierzchnie narażone na zanieczyszczenie zabezpieczyć a zabrudzenia usuwać  przed zaschnięciem. Niskie temperatury lub wysoka wilgotność powietrza znacznie wydłużają czas schnięcia tynku.
Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne