SZUKAJ  
wybierz dział  
Tynki cienkowarstwowe

Tynki cienkowarstwowe

  • Masa strukturalna silikonowa GREINPLAST MSX

GREINPLAST MSX

Masa strukturalna silikonowa

GREINPLAST MSX to silikonowa masa strukturalna stosowana do wyrównywania i wygładzana zewnętrznych silikonowych wypraw tynkarskich o różnych strukturach, w celu uzyskania gładkiej powierzchni o minimalnej fakturze. Służy również do wykonywania nietypowych dekoracyjnych faktur powierzchni elewacji. Może być stosowana na wszelkie typowe podłoża mineralne takie jak: beton, tynki cementowe itp. po ich wysezonowaniu.

Opakowania 25 kg

 

Wykonanie

Przed rozpoczęciem nakładania masę należy dokładnie wymieszać przy pomocy wolnoobrotowej mieszarki. W celu uzyskania odpowiedniej konsystencji roboczej dopuszcza się możliwość dodania niewielkiej ilości preparatu GREINPLAST UX (nie więcej niż 1 % na każde opakowanie). W celu wygładzenia powierzchni masę nanosić na związaną i wysezonowaną warstwę tynku narzędziami nierdzewnymi na grubość zależną od rodzaju podłoża, ale zawsze w minimalnej warstwie dającej się wyrównać i zatrzeć „na gładko”, bez smug i nierówności. Nakładać powierzchnie w takiej wielkości, która przy danych warunkach otoczenia da się zafakturować. Masę zacierać i wyrównywać pacą plastikową podobnie jak tynk z tą różnicą, że wykonana powierzchnia jest bez wyraźnej faktury tzn. „na gładko”. Najlepszy efekt uzyskać można nakładając dwie warstwy masy GREINPLAST MSX, gdzie pierwszą warstwę traktujemy jako wyrównującą, zaś drugą jako warstwę zacieraną „na gładko”. W przypadku wykonywania struktur dekoracyjnych masę nakładać w takiej ilości, która umożliwi wykonanie i uformowanie zamierzonego efektu dekoracyjnego, jednak grubość tej warstwy nie powinna przekraczać 3 mm. Masę można zabarwić w systemie barwienia GREINPLAST SBG lub wykonać w kolorze białym a następnie po wyschnięciu pokryć silikonowa farbą fasadową w wybranym kolorze.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Produkt gotowy do użytku nie rozcieńczać wodą, przeznaczony do stosowania na zewnątrz budynków. Temperatura otoczenia podczas stosowania i wysychania powinna wynosić od +5°C do +25°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C. Nie stosować przy temperaturze podłoża poniżej +5°C. Podane czasy obróbki oraz schnięcia ulegają znacznym zmianom w niesprzyjających warunkach atmosferycznych Powierzchnie narażone na zabrudzenie zabezpieczyć, a zabrudzenia usuwać przed zaschnięciem. Produktu nie należy nakładać przy silnym wietrze, bezpośrednim nasłonecznieniu, opadach deszczu; bez stosowania zabezpieczeń ochronnych (siatki, plandeki). Warunki te należy utrzymać min. 3 dni od aplikacji. Czas wysychania może ulec zmianom w okresie występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, dlatego też w tym czasie należy wydłużyć okres stosowania zabezpieczeń ochronnych do czasu jej całkowitego wyschnięcia. Złe przygotowanie podłoża może w skrajnych przypadkach prowadzić do obniżenia trwałości, a nawet odspojeń wykonanej powłoki. Pełne parametry techniczne uzyskuje po 24 dniach od nałożenia Narzędzia umyć czystą wodą, bezpośrednio po zakończeniu pracy. Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta gdyż, warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Temperatura stosowania: +5⁰C - +25⁰C

System Barwienia Greinplast (na życzenie klienta)

Zużycie:

Warstwa dekoracyjna: ~1,80 kg/m²/mm

Wygładzanie tynku TXB 1,0 mm ( przy pojedynczej warstwie): ~1,00 kg/m²

Wygładzanie tynku TXB 1,5 mm ( przy pojedynczej warstwie): ~1,25 kg/m²

 

 

Projekty unijne