SZUKAJ  
wybierz dział  
Preparaty czyszczące

Preparaty czyszczące

  • Preparat do usuwania zabrudzeń polimerowych GREINPLAST AP

GREINPLAST AP

Preparat do usuwania zabrudzeń polimerowych

Służy do usuwania trudnych zabrudzeń z farb i tynków akrylowych, silikonowych, tłuszczy, olejów, sadzy, żywic i zabrudzeń komunikacyjnych z różnych powierzchni. Preparat skutecznie myje również smary, błoto, kurz, smołę, resztki asfaltu. Przy usuwaniu zabrudzeń należy kierować się wskazówkami umieszczonymi na opakowaniu preparatu. Wyrób nie zawiera sody kaustycznej co sprawia , że jest bezpieczny dla użytkownika. Przy właściwym stosowaniu nie niszczy powierzchni lakierowanych, gumowych, szklanych, klinkierowych, metalowych (także z miedzi, cynkowanych i niklowanych).

Konfekcjonowany w opakowania 5 L, 1 L.

Wykonanie

Przed zastosowaniem środka, czyszczoną powierzchnię lekko zwilżyć wodą. Nanieść odpowiedni roztwór na zabrudzoną powierzchnię za pomocą pędzla lub natrysku niskociśnieniowego. Koncentrat rozcieńczać ciepłą wodą max +30°C w następujących stosunkach:
- 1:2-1:5 - usuwanie resztek tynków i farb akrylowych, silikatowych, silikonowych z różnych powierzchni (beton , szkło, blacha itp.). Odczekać od 20 do 45 min. W czasie działania preparatu należy dopilnować, aby czyszczona powierzchnia była wilgotna. Spłukać obficie wodą o temp.ok. 20-40°C, pod wysokim ciśnieniem.
- 1:5-1:10 - usuwanie tłustych zabrudzeń z różnych powierzchni (elewacje, beton , kostka brukowa, cegła). Odczekać ok. 5 minut ( dłuższe pozostawienie preparatu na czyszczonej powierzchni może spowodować jej uszkodzenie). Spłukać obficie, ciepłą (ok. +20°C) wodą, pod wysokim ciśnieniem.
- 1:10-1:20 - do czyszczenia elewacji z silnych zabrudzeń komunikacyjnych, sadzy itp. Preparat nanosić od dołu. Odczekać 5 do 10 minut (dłuższe niż 10 min pozostawienie preparatu na czyszczonej powierzchni może spowodować jej uszkodzenie). Spłukać obficie, ciepłą (ok. 20°C) wodą, pod wysokim ciśnieniem zaczynając od dołu.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura podłoża i otoczenia w czasie nakładania nie może być niższa niż +5°C. Podczas nakładania preparatu stosować środki ochrony osobistej (ubrania ochronne, rękawice, okulary). Należy zabezpieczyć wszelkie powierzchnie nie wymagające czyszczenia. Środek drażniący, unikać kontaktu ze skórą i oczami. Przed zastosowaniem na całej czyszczonej powierzchni należy wykonać próbę w mało widocznym miejscu. Preparat stosować według instrukcji, nie stosowanie się do niej może grozić uszkodzeniem czyszczonej powierzchni.
Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Szczegółowe informacje na temat produktu dostępne są w jego karcie technicznej. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne