SZUKAJ  
wybierz dział  
Pianki poliuretanowe i czyściki

Pianki poliuretanowe i czyściki

  • Preparat czyszcząco - odtłuszczajacy, ogólnego stosowania GREINPLAST ACO

GREINPLAST ACO

Preparat czyszcząco - odtłuszczajacy, ogólnego stosowania

Służy do usuwania nieutwardzonych pian i klejów poliuretanowych, czyszczenia zaworów w pojemnikach i pistoletach aplikacyjnych. Preparat nie zawiera dodatków smarnych, tym samym może być stosowany do odtłuszczania powierzchni odpornych na działanie rozpuszczalników (metale, ceramika, itp.) przed klejeniem, uszczelnianiem lub innymi pracami wymagającymi takiego zabiegu.

Konfekcjonowany w opakowania: 500 ml.

Wykonanie

Na zawór preparatu nałożyć dołączoną główkę rozpylającą. Spryskać świeże zabrudzenia z pian lub klejów poliuretanowych. W przypadku czyszczenia zabrudzonego ujścia pojemnika piany poliuretanowej dokładnie rozpylić preparat na zawór i adapter pistoletowy. Zabrudzenia usunąć suchą szmatką. Czyszcząc pistolet, należy go odłączyć od pojemnika z pianą poliuretanową, a pozostała w nim resztę piany usunąć poprzez naciśnięcie dźwigni pistoletu. Następnie preparatem GREINPLAST ACO spryskać gniazdo pistoletu. Zdjąć główkę rozpylającą i umieścić preparat w gnieździe pistoletu, po czym ponownie nacisnąć dźwignię pistoletu. Czynność powtarzać do całkowitego oczyszczenia pistoletu. 

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura stosowania od +5°C do +30°C. Przed użyciem zapoznaj się z ostrzeżeniami i zaleceniami BHP. Nie należy stosować preparatu w zamkniętych przestrzeniach instalacji i w temperaturze powyżej +35°C. Nie mieszać z innymi substancjami chemicznymi. Nie pozostawiać Greinplast ACO przymocowanego do pistoletu, gdyż może to spowodować uszkodzenie uszczelek w pistolecie aplikacyjnym. Nie demontować i nie rozkładać pistoletu na części, w celu jego oczyszczenia.
Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą.

Projekty unijne