SZUKAJ  
wybierz dział  
Masy szpachlowe

Masy szpachlowe

  • Masa szpachlowa akrylowa GREINPLAST SA

GREINPLAST SA

Masa szpachlowa akrylowa

Służy do wygładzania płyt G-K oraz niewielkich chropowatości podłoża, wewnątrz budynków w pomieszczeniach nie narażonych na trwałe zawilgocenie. Dodatek włókien zbrojących zwiększa wytrzymałość mechaniczną i wydłuża czas obróbki szpachli. Wyrób może być stosowany na podłoża mineralne takie jak: tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, płyty G-K i Pro-Monta, beton, beton komórkowy, itp.

Konfekcjonowany w opakowania 25 kg; 17 kg; 8 kg; 2 kg

Wykonanie

Bezpośrednio przed nakładaniem masę wymieszać przy pomocy wolnoobrotowego mieszadła. W celu uzyskania odpowiedniej konsystencji roboczej dopuszcza się możliwość dodania niewielkiej ilości wody (nie więcej niż 1% na każde opakowanie). Nakładać równomiernie  dociskając do podłoża na grubość do około 1 mm. Po wyschnięciu możliwe jest ponowne  nałożenie kolejnych warstw aż do uzyskania zamierzonego efektu. Czas wysychania uzależniony jest od temperatury i wilgotności powietrza i na ogół  nie przekracza 12 godz./ 1 mm grubości warstwy. Przed malowaniem po całkowitym wyschnięciu szpachli należy ją przeszlifować, odpylić. Do natrysku masę przemieszać bezpośrednio przed nanoszeniem. Nanosić z pomocą agregatu do natrysku z pistoletem wyposażonym w wymienne dysze. Stosowane ciśnienie robocze około 230 bar przy dyszach 0,027-0,031 cala (testowano agregatem Speeflo PowrTwin 6900GH XLT firmy Wagner®). Bezpośrednio po natryśnięciu powierzchnię należy wyrównać i pozostawić do wyschnięcia.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura otoczenia podczas stosowania i wysychania szpachli powinna wynosić od +5°C do +30°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C. Nie stosować przy temperaturze podłoża i otoczenia poniżej +5°C. Nie stosować w pomieszczeniach narażonych na trwałe zawilgocenie. Narzędzia myć wodą bezpośrednio po zakończeniu prac. Zabrudzenia usuwać przed zaschnięciem. W przypadku połączenia z wyrobami innych producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności. 
Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Zużycie szpachli jest uzależnione od stopnia równości podłoża.

Projekty unijne