SZUKAJ  
wybierz dział  
Kleje systemowe

Kleje systemowe

  • Klej do styropianu GREINPLAST KS

GREINPLAST KS

Klej do styropianu

Służy do przyklejania płyt styropianowych do stabilnych mineralnych podłoży. Produkt klasyfikowany jako mineralna zaprawa klejąca, posiada bardzo dobre właściwości klejące i bardzo dobrą przyczepność wstępną. Klej jest integralnym elementem zestawu wyrobów do ocieplania budynków w systemach ociepleń GREINPLAST A, T, G, X, S, H, (zgodnie z odpowiednimi AT) i GREINPLAST EPS (zgodnie z ETA).

Konfekcjonowany w opakowania 25 kg.

Wykonanie

Przygotowanie zaprawy klejącej: Zawartość opakowania (25 kg) wsypać do ok. 6,0-6,5 l czystej, chłodnej wody i intensywnie wymieszać do uzyskania jednorodnej masy. Ilość dodawanej wody zależy od warunków atmosferycznych i chłonności podłoża. Zaprawa uzyskuje pełne właściwości robocze po upływie 5 minut oraz ponownym wymieszaniu. Czas przydatności rozrobionej z wodą zaprawy uzależniony jest od warunków otoczenia, nie przekracza jednak 2 godz.
Przyklejanie płyt styropianowych: Klej na płycie styropianowej rozkładać na obrzeżach pasami o szerokości minimum 3-4 cm a na pozostałej powierzchni kilkoma plackami o średnicy 8-12 cm. Styropian należy bezzwłocznie przyłożyć do ściany i dociskać aż do uzyskania równej powierzchni z sąsiednimi płytami. Łączna powierzchnia nałożonej masy klejącej po przyklejeniu powinna obejmować min. 40% powierzchni płyty. Niedopuszczalne jest przyklejanie styropianu wyłącznie metodą na placki. Nie należy dociskać przyklejonych płyt po raz drugi ani poruszać nimi po upływie 10 minut.

rozwiń więcej

Właściwości

Łatwość pracy, dobre parametry robocze
Odporne na mróz

Zalecenia i uwagi

Wykonywaną powierzchnię elewacji należy osłonić przed deszczem, wiatrem, zbytnim nasłonecznieniem, aż do momentu całkowitego wyschnięcia. Nie wykonywać żadnych prac przy temperaturze podłoża poniżej +5°C. Projekt ocieplenia budynku określa konieczność stosowania kołków mocujących oraz ich rodzaj (zwykle przy nośnym podłożu do wys. 12 m nie są wymagane). Kleju w wersji jesienno-wiosennej (opis na opakowaniu jednostkowym) nie stosować w temperaturze wyższej jak +15°C. Produkt zawiera dodatek pigmentu. Nie stosować wyrobu do zatapiania siatki zbrojącej. Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jego jakość. Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Zużycie kleju jest uzależnione od stopnia równości podłoża

Projekty unijne