SZUKAJ  
wybierz dział  
Kleje systemowe

Kleje systemowe

  • Klej do styropianu i siatki GREINPLAST K

GREINPLAST K

Klej do styropianu i siatki

Służy do zatapiania siatki z włókna szklanego (wykonywanie warstwy zbrojonej) oraz przyklejania płyt styropianowych do stabilnych mineralnych podłoży. Produkt klasyfikowany jako mineralna zaprawa klejąca, posiada bardzo dobre właściwości klejące i bardzo dobrą przyczepność wstępną. Dodatek włókien przeciwskurczowych poprawia urabialność, zapewnia efekt mikrozbrojenia oraz zdecydowanie zwiększa wytrzymałość wyprawy. Klej jest integralnym elementem zestawu wyrobów do ocieplania budynków w systemach ociepleń GREINPLAST A, T, G, X, S, H, (zgodnie z odpowiednimi AT) i GREINPLAST EPS (zgodnie z ETA).

Konfekcjonowany w opakowania 25 kg.

Wykonanie

Przygotowanie zaprawy klejącej: Zawartość opakowania (25 kg) wsypać do ok. 6,2-6,7 l czystej wody i intensywnie wymieszać do uzyskania jednorodnej masy. Ilość dodawanej wody zależy od warunków atmosferycznych i chłonności podłoża. Zaprawa uzyskuje pełne właściwości robocze po upływie 5 minut oraz ponownym wymieszaniu. Czas zużycia rozrobionej z wodą zaprawy nie przekracza 1 godz.
Przyklejanie płyt styropianowych: Klej na płycie styropianowej rozkładać na obrzeżach pasami o szerokości minimum 3-4 cm a na pozostałej powierzchni kilkoma plackami o średnicy 8-12 cm. Styropian należy bezzwłocznie przyłożyć do ściany i dociskać aż do uzyskania równej powierzchni z sąsiednimi płytami. Łączna powierzchnia nałożonej masy klejącej po przyklejeniu powinna obejmować min. 40 % powierzchni płyty. Niedopuszczalne jest przyklejanie styropianu wyłącznie metodą na placki.
Zatopienie siatki: Do wykonania warstwy zbrojonej siatką na powierzchni płyt styropianowych można przystąpić po upływie min. 2 dni od ich przyklejenia i wcześniejszym przetarciu całej powierzchni styropianu. Klej nanosić pacą stalową na grubość około 2 mm, rozpoczynając od góry ściany pasami o szerokości siatki zbrojącej. Następnie niezwłocznie wtopić siatkę zbrojącą wciskając ją w masę przy pomocy packi. W kolejnym etapie nanieść warstwę kleju o grubości do 1 mm, aż do całkowitego pokrycia siatki. Całkowita grubość warstwy zbrojonej powinna wynosić od 3 do 4 mm. Należy pamiętać o zachowaniu 10 cm zakładów z siatki w miejscach jej łączenia.

rozwiń więcej

Właściwości

Łatwość pracy, dobre parametry robocze
Bardzo wysoka wydajność
Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne

Zalecenia i uwagi

Wykonywaną powierzchnię elewacji należy osłonić przed deszczem, wiatrem, zbytnim nasłonecznieniem aż do momentu całkowitego wyschnięcia. Nie wykonywać żadnych prac przy temperaturze otoczenia i podłoża poniżej +5°C. W przypadku wystąpienia na warstwie zbrojonej jaśniejszego nalotu (wykwitu wapiennego) należy ją dodatkowo zagruntować odpowiednio rozcieńczonym preparatem GREINPLAST U. Projekt ocieplenia budynku określa konieczność stosowania kołków mocujących oraz ich rodzaj (zwykle przy nośnym podłożu do wys. 12 m nie są wymagane). Producent wymaga stosowania jednej z siatek (ST 2924-100/7 KM, TG15, TG22, Vertex 145/ AKE-145, SSA-1363 SM0,5) wymienionych w AT i ETA. Kleju w wersji jesienno-wiosennej (opis na opakowaniu jednostkowym) nie stosować przy temperaturze wyższej jak +15°C.
Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jego jakość. Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Zużycie kleju jest uzależnione od stopnia równości podłoża.

Projekty unijne