SZUKAJ  
wybierz dział  
Kleje gipsowe

Kleje gipsowe

  • Klej gipsowy  GREINPLAST KGP

GREINPLAST KGP

Klej gipsowy

Służy do spoinowania płyt Pro-Monta a także przyklejania płyt G-K i innych elementów gipsowych, styropianowych elementów dekoracyjnych, do ścian, wewnątrz pomieszczeń. Zastosowanie gipsu syntetycznego do składu chemicznego pozwala na stałe utrzymanie parametrów wytrzymałościowych kleju. Wyrób może być stosowany na podłoża mineralne takie jak: tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, płyty G-K i Pro-Monta, beton, beton komórkowy, itp.

Konfekcjonowany w opakowania 20 kg.

Wykonanie

Przygotowanie masy: Zawartość opakowania (20 kg) wsypać do ok. 10 l czystej, chłodnej wody i intensywnie wymieszać do uzyskania jednorodnej masy. Ilość dodawanej wody zależy od warunków atmosferycznych i chłonności podłoża. Klej uzyskuje pełne właściwości robocze po upływie 3 minut oraz ponownym wymieszaniu. Do przygotowania materiału używać czystych pojemników i narzędzi. Jednorazowo rozrobić taką ilość kleju, którą może zostać wykorzystana w ciągu 45 min. Nie zużyty twardniejący materiał nie nadaje się do powtórnego zarobienia wodą.
Sposób użycia: Do nakładania kleju używać narzędzi nierdzewnych. W przypadku przyklejania płyt G-K klej nakładać na płytę plackami oddalonymi od siebie maksymalnie 30-35cm. Minimalna grubość nakładanego materiału powinna wynosić ok 1,5 cm. Następnie płytę przyłożyć do ściany i docisnąć do podłoża. Ustawienie płyt i innych przyklejanych elementów można skorygować do 5 min. od ich położenia.

rozwiń więcej

Właściwości

Wewnątrz budynków
Łatwość pracy, dobre parametry robocze
Wysoka przyczepnośc do podłoża
Chronić opakowanie przed wilgocią
Wydłużony czas otwarty pracy 45 min
Produkt szybkowiążący
Aplikacja ręczna

Zalecenia i uwagi

Temperatura podłoża i otoczenia w trakcie prac i w czasie wysychania kleju powinna wynosić od +5°C do +30°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C. Powierzchnie narażone na zanieczyszczenie zabezpieczyć a zabrudzenia usuwać przed zaschnięciem. Pod wpływem niekorzystnych warunków cieplno- wilgotnościowych podawane czasy obróbki ulegają znacznym zmianom.
Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jakość stosowanego materiału. Informacje zawarte w instrukcji maja na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Zużycie kleju jest uzależnione od stopnia równości podłoża.

Pozostałe produkty w kategorii Kleje gipsowe

Projekty unijne