SZUKAJ  
wybierz dział  
Izolacje bitumiczne

Izolacje bitumiczne

  • Bitumiczna masa izolacyjno-klejowa, wodorozcieńczalna GREINPLAST IBS

GREINPLAST IBS

Bitumiczna masa izolacyjno-klejowa, wodorozcieńczalna

Służy do wykonywania hydroizolacji podziemnych części budynków i budowli (ław fundamentowych, fundamentów, itp.), wykonywania podposadzkowych izolacji tarasów, balkonów, stropów na gruncie w pomieszczeniach piwnicznych i garażach. Zaprawa może być również stosowana do przyklejania płyt styropianowych EPS, XPS na powierzchniach pionowych. UWAGA!!! Nie stosować w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi.

Konfekcjonowany w opakowania 20 kg; 10 kg; 5 kg.

Wykonanie

PRZYKLEJANIE PŁYT STYROPIANOWYCH: Masę należy nakładać punktowo (ok. 10-12 punktów na płytę 0,5m2) lub pacą zębatą. Po nałożeniu kleju docisnąć płytę do podłoża. Klejenie rozpoczynamy od dna wykopu.
WYKONANIE HYDROIZOLACJI: Masę nakładać pacą stalową, zachowując grubość 1-1,5 mm w minimum w dwóch warstwach (kolejną nakładać po wyschnięciu poprzedniej -1 mm wysycha ok. 24 godz.*). W narożach wykonać fasety, następnie wtopić w tym miejscu w masę tkaninę polipropylenową. Podobnie postępować w miejscach pęknięć podłoża.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura podłoża i otoczenia w trakcie prac i wysychania masy powinna wynosić od +5°C do +35°C. Optymalna temperatura podczas aplikacji to +20°C. Pod wpływem niekorzystnych warunków temperaturowo-wilgotnościowych podawane czasy  mogą ulegać zmianie. Powierzchnie narażone na zabrudzenia zabezpieczyć. Narzędzia oraz ewentualne zabrudzenia przed zaschnięciem usuwać wodą. W przypadku suchych zabrudzeń używać rozpuszczalnika organicznego.
Informacje zawarte na opakowaniu mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jego jakość. W przypadku połączenia z wyrobami innych producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne