SZUKAJ  
wybierz dział  
Izolacje bitumiczne

Izolacje bitumiczne

  • Bitumiczna masa izolacyjno-klejowa, rozpuszczalnikowa GREINPLAST IBR

GREINPLAST IBR

Bitumiczna masa izolacyjno-klejowa, rozpuszczalnikowa

Służy do przyklejania płyt styropianowych EPS, XPS, warstwowych (jak styro-papa), wełny mineralnej, drewnopochodnej i innych materiałów ocieplających do podłoży oraz do pokryć dachowych. Zaprawa może być również stosowana jako hydroizolacja podziemnych części budynków i budowli (ław fundamentowych, fundamentów, itp.). UWAGA!!! Stosować na zewnątrz pomieszczeń, w miejscach dobrze wentylowanych. Nie używać do pap smołowych, pap na taśmie aluminiowej i do przyklejania papy do styropianu.

Konfekcjonowany w opakowania 20 kg; 10 kg; 5 kg.

Wykonanie

PRZYKLEJANIE PŁYT STYROPIANOWYCH: Masę należy nakładać punktowo (ok.10-12 punktów na płytę 0,5m2) lub pacą zębatą. Po nałożeniu kleju docisnąć płytę do podłoża. Klejenie rozpoczynamy od dna wykopu.
WYKONANIE HYDROIZOLACJI: Masę nakładać pacą stalową, zachowując grubość 1-1,5 mm w minimum w dwóch warstwach (kolejną nakładać po wyschnięciu poprzedniej w kierunku prostopadłym do poprzedniej). W narożach wykonać fasety. Jeśli istnieje konieczność stosowania masy w niskich  temperaturach należy na dobę przed rozpoczęciem prac produkt wstawić do ciepłego pomieszczenia.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura podłoża i otoczenia w trakcie prac i wysychania masy powinna wynosić od +5°C do +35°C. Optymalna temperatura podczas aplikacji to +20°C. Pod wpływem niekorzystnych warunków temperaturowo- wilgotnościowych podawane czasy mogą ulegać zmianie. Powierzchnie narażone na zabrudzenia zabezpieczyć. Narzędzia oraz ewentualne zabrudzenia usuwać przed zaschnięciem. W przypadku suchych zabrudzeń używać rozpuszczalnika organicznego.
Informacje zawarte na opakowaniu mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jego jakość. W przypadku połączenia z wyrobami innych producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne