SZUKAJ  
wybierz dział  
Izolacje bitumiczne

Izolacje bitumiczne

  • Bitumiczna masa izolacyjna, wodorozcieńczalna GREINPLAST IBD

GREINPLAST IBD

Bitumiczna masa izolacyjna, wodorozcieńczalna

Służy do renowacji i konserwacji pokryć dachowych, zabezpieczania przed wilgocią podziemnych części budynków i budowli (ław fundamentowych, fundamentów, itp.). Idealna do wykonywania bezspoinowych pokryć dachowych, zbrojonych tkaninami technicznymi. Zaprawa może być również stosowana jako podposadzkowa izolacja piwnic, tarasów i balkonów, po rozcieńczeniu do gruntowania stropów na gruncie w pomieszczeniach piwnicznych i garażach. UWAGA!!! Nie stosować w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi.

Konfekcjonowany w opakowania 20 kg; 10 kg; 5 kg.

Wykonanie

KONSERWACJA POKRYĆ DACHOWYCH PAPOWYCH: Na odpowiednio przygotowane podłoże, nanosić masę w minimum dwóch warstwach (kolejną nakładać po wyschnięciu poprzedniej). Na styku dachu z kominem lub inną powierzchnią powłokę wzmocnić pasami z tkaniny technicznej wtapiając ją w masę. Na ostatnią nałożoną warstwę masy należy zastosować posypkę mineralną. Pozwoli to na znaczne przedłużenie żywotności wykonanej powłoki.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura podłoża i otoczenia w trakcie prac i wysychania masy powinna wynosić od + 5°C do + 35°C. Optymalna temperatura podczas aplikacji to + 20°C. Pod wpływem niekorzystnych warunków temperaturowo-wilgotnościowych podawane czasy obróbki mogą ulegać zmianie. Powierzchnie narażone na zabrudzenia zabezpieczyć. Narzędzia oraz ewentualne zabrudzenia przed zaschnięciem usuwać wodą. W przypadku suchych zabrudzeń używać rozpuszczalnika organicznego. Informacje zawarte na opakowaniu mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jego jakość. W przypadku połączenia z wyrobami innych producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne