SZUKAJ  
wybierz dział  
Impregnaty

Impregnaty

  • Impregnat oleofobowy wodny GREINPLAST HO

GREINPLAST HO

Impregnat oleofobowy wodny

Służy do zabezpieczania oleo- i hydrofobizujacego powierzchni naturalnych (piaskowiec, granit, marmur) lub na bazie spoiw mineralnych (elementy cementowe, gipsowe). Preparat może być także stosowany do materiałów budowlanych takich jak: cegła ceramiczna i silikatowa, klinkierowa (także fugi do klinkieru i płytek), kostka brukowa. Nadaje się także do zabezpieczania wysezonowanych (min. 28 dni) powierzchni tynków cementowych, cementowo-wapiennych i innych podłoży po wcześniejszym sprawdzeniu. Preparat nie wywołuje niekorzystnych zmian kolorystycznych na powierzchniach impregnowanych, gwarantuje paroprzepuszczalność podłoża.

Konfekcjonowany w opakowania 5 L, 1 L.

Wykonanie

Przed stosowaniem preparat wymieszać lub wstrząsnąć. Do nanoszenia stosować tampon, pędzel lub metodę natryskową. Kolejne warstwy powinny być rozprowadzane równomiernie, z zachowaniem przerwy 30-60 minut pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Po 10 minutach od nałożenia należy zetrzeć nadmiar preparatu pozostający na powierzchni. Powierzchnia jest dobrze zabezpieczona, kiedy przestaje wchłaniać kolejne ilości preparatu.
Podłoża porowate: Pierwsza nakładana warstwa jest zwykle całkowicie wchłaniana. Po 30-60 minutach schnięcia nakładać kolejną warstwę, a nie wchłonięty nadmiar preparatu usunąć po 10 minutach. Niektóre podłoża o wysokiej porowatości wymagają nałożenia trzeciej warstwy preparatu.
Podłoża polerowane, lub o niskiej porowatości: Stosować pojedyncze lub podwójne nakładanie preparatu, nadmiar usunąć po 10 minutach. Czas schnięcia ostatniej warstwy preparatu wynosi 3-4 godziny, jest uzależniony od ilości preparatu i właściwości podłoża. Pełny efekt impregnacji powierzchni widoczny jest po ok. 24 godzinach.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Nowe tynki impregnować po upływie 28 dni od ich wykonania, fugi po ich całkowitym wyschnięciu jednak nie szybciej niż po 7 dniach. Przed przystąpieniem do prac dokładnie zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą impregnowane. Nie dopuszczać do powstawania miejscowych nacieków usuwając nadmiar preparatu z powierzchni. Narzędzia myć bezpośrednio po zakończeniu prac.
Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Szczegółowe informacje na temat produktu dostępne są w jego karcie technicznej. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne