SZUKAJ  
wybierz dział  
Impregnaty

Impregnaty

  • Impregnat hydrofobizujący do kostki brukowej GREINPLAST HB

GREINPLAST HB

Impregnat hydrofobizujący do kostki brukowej

Służy do do zabezpieczania oleo- i hydrofobowego powierzchni kostki brukowej i innych poziomych podłoży betonowych wokół budynków (np. podjazdy, chodniki), jak i tereny stacji benzynowych, warsztaty samochodowe, parkingi, inne ciągi piesze. Blokuje wnikanie w podłoże różnego rodzaju zanieczyszczeń chroniąc przed plamami z olejów naturalnych, syntetycznych i smarów, a w przypadku ich powstania - ułatwia usuwanie. W przypadku kostki brukowej dodatkowo poprawia jej wygląd poprzez trwałe ożywienie koloru tzw. efekt „mokrej kostki”.

Konfekcjonowany w opakowania 10 L; 5 L; 1 L.

Wykonanie

Impregnat gotowy do użycia, nie rozcieńczać wodą. Przed aplikacją dobrze wymieszać. Nanosić na podłoże w warunkach suchej i bezdeszczowej pogody przy temperaturze otoczenia od +10°C do +25°C. Wykonać próbę na małej powierzchni celem oceny wizualnej efektu wyżywienia koloru. W trakcie aplikacji zadbać o równomierne naniesienie produktu tak aby zapewnić jednakowe nasycenie podłoża i intensywność barwy powierzchni zaimpregnowanej. Nanosić pędzlem lub metodą natryskową. W przypadku dużej chłonności podłoża powtórzyć aplikację w krótkich odstępach czasu metodą „mokre na mokre” (dopóki podłoże wilgotne). Chronić przed deszczem i zanieczyszczeniami we wstępnym etapie wysychania. Właściwości oleo- i hydrofobowe podłoże osiąga w okresie ok. 24 [h] od aplikacji. Czas ten może ulec zmianie zależnie od warunków wysychania.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Produkt przeznaczony do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Temperatura otoczenia podczas stosowania i wysychania  powinna wynosić od +10°C do +25°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C.  Nie stosować przy temperaturze podłoża poniżej +10°C. Podane czasy obróbki oraz schnięcia ulegają znacznym zmianom w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W trakcie nakładania i wysychania impregnatu powierzchnię osłaniać przed zbytnim nasłonecznieniem, deszczem, wiatrem, aż do momentu całkowitego wyschnięcia Powierzchnie narażone na zabrudzenie zabezpieczyć, a zabrudzenia usuwać  przed zaschnięciem.
Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne