SZUKAJ  
wybierz dział  
Hydroizolacje

Hydroizolacje

  • Zaprawa hydroizolacyjna dwukomponentowa, wysokociśnieniowa GREINPLAST I2W

GREINPLAST I2W

Zaprawa hydroizolacyjna dwukomponentowa, wysokociśnieniowa

Służy do zabezpieczania, uszczelniania miejsc narażonych na niekorzystne długotrwałe działanie wody np. zbiorników z wodą pitną oraz przemysłową, tarasów, balkonów, fundamentów, piwnic, stropów garaży podziemnych, basenów pływackich, dachów o podłożu betonowym, ale również szamb, kanałów ściekowych, płyt obornikowych, oczyszczalni ścieków, w natryskach, łazienkach, zespołach sanitarnych, pralniach, kuchniach. Zaprawa może być również stosowana jako zabezpieczenie podłoża przed wnikaniem wilgoci i wody np. w natryskach, łazienkach, zespołach sanitarnych, pralniach, kuchniach lub pod okładziny ceramiczne i z kamienia naturalnego, a także na powierzchnie wykonane z tynków cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych, betonu, betonu komórkowego, muru o pełnych spoinach, płyt drewnopochodnych, jastrychów cementowych, anhydrytowych. Stanowi doskonałą ochronę betonu przed karbonatyzacją, czyli wnikaniem CO2.

Konfekcjonowany w opakowania 20 kg; 10kg.

Wykonanie

Najpierw, przy pomocy taśmy uszczelniającej  oraz narożników, wykonać połączenia między sąsiadującymi powierzchniami. Taśmę uszczelniającą lub uszczelki zatopić w masie uszczelniającej dokładnie pokrywając ich brzegi. Następnie przy pomocy pędzla nanieść równomierną warstwę masy na powierzchnie robocze, intensywnie wcierając materiał w podłoże. Zaprawę nanosić minimum w dwóch warstwach (druga i kolejne warstwy nanosić pacą metalową) tak aby grubość wykonanej izolacji nie była mniejsza niż 2 mm w przypadku izolacji przeciwwilgociowej i 3 mm w przypadku zalegającej wody gruntowej.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura podłoża i otoczenia w trakcie prac i wysychania zaprawy  powinna wynosić od +5°C do +25°C. Optymalna temperatura podczas aplikacji to +20°C. Pod wpływem niekorzystnych warunków temperaturowo-wilgotnościowych podawane czasy mogą ulegać zmianie. Powierzchnie narażone na zabrudzenia zabezpieczyć. Narzędzia oraz ewentualne zabrudzenia przed zaschnięciem usuwać wodą.
Informacje zawarte na opakowaniu mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jego jakość. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne