SZUKAJ  
wybierz dział  
Hydroizolacje

Hydroizolacje

  • Płynna folia izolacyjna do wnętrz GREINPLAST IC

GREINPLAST IC

Płynna folia izolacyjna do wnętrz

Służy do wykonywania powłok uszczelniających przed mocowaniem płytek ceramicznych. Produkt szczególnie polecany do wykonywania hydroizolacji na tynkach, jastrychach, płytach G-K w pomieszczeniach narażonych na okresowe zawilgocenie takich jak: łazienki, natryski, kuchnie, itp. wewnątrz pomieszczeń.

Konfekcjonowany w opakowania 7 kg; 4 kg.

Wykonanie

Produkt gotowy do użycia, nie rozcieńczać wodą. Bezpośrednio przed nałożeniem wymieszać do jednolitej konsystencji. Pierwszą warstwę aplikować pędzlem lub wałkiem. Czas schnięcia pierwszej warstwy ok. 3 [h]. Każdej kolejnej ok. 4-5 [h]. Kolejne warstwy aplikować krzyżowo w stosunku do poprzedniej (wałek, pędzel, paca). Zalecana grubość utworzonej izolacji wynosi min. 1,0 [mm], co w zależności od aplikacji odpowiada minimum 2-3 warstwom. Uszczelnienia połączeń ścian, ścian i podłóg, szczelin dylatacyjnych, przejść rur i ewentualnych  wpustów podłogowych – wykonywać z użyciem odpowiednich  taśm i narożników uszczelniających oraz ściennych i podłogowych kołnierzy uszczelniających. W tym celu nanieść obficie pierwszą warstwę folii , w niej zatopić taśmę, a całość pokryć drugą warstwą folii.  Do klejenia i układania okładzin ceramicznych przystąpić po upływie ok. 18-24 [h] (zalecany klej typ GREINPLAST P60LD, P80LD).

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Produkt gotowy do użytku nie rozcieńczać wodą, przeznaczony do stosowania wewnątrz pomieszczeń . Temperatura otoczenia podczas stosowania i wysychania hydroizolacji powinna wynosić od +5°C do +25°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C. Nie stosować przy temperaturze podłoża poniżej +5°C. Podane czasy obróbki oraz schnięcia ulegają znacznym zmianom w niesprzyjających warunkach atmosferycznych Powierzchnie narażone na zabrudzenie zabezpieczyć, a zabrudzenia usuwać przed zaschnięciem. W przypadku stosowania w pomieszczeniach zamkniętych należy wietrzyć je do zaniku charakterystycznego zapachu Narzędzia umyć czystą wodą, bezpośrednio po zakończeniu pracy. 
]Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne