SZUKAJ  
wybierz dział  
Gładzie gipsowe i szpachle

Gładzie gipsowe i szpachle

  • Gładź polimerowa GREINPLAST GP

GREINPLAST GP

Gładź polimerowa

Gładź polimerowa GREINPLAST GP służy do wykonywania cienkowarstwowych wypraw wykończeniowych na powierzchni ścian i sufitów przed malowaniem, tapetowaniem, wewnątrz pomieszczeń nienarażonych na trwałe zawilgocenie. Wyrób może być nakładany ręcznie lub mechanicznie na wszystkie podłoża mineralne jak: beton, gazobeton, tynki cementowe, cementowo- wapienne, gipsowe, płyty G-K itp.

Konfekcjonowana w opakowania 20 kg

Wykonanie

Przygotowanie podłoża: Podłoże musi być nośne, zwarte, suche, pozbawione wszelkich substancji utrudniających przyczepność, takich jak: brud, kurz czy tłuste plamy itp. Podłoża słabe o zwiększonej lub nierównomiernej chłonności stabilizować wcześniej, odpowiednio rozcieńczonym preparatem GREINPLAST U. Do wypełnienia większych ubytków, pęknięć i rys stosować szpachlę gipsową GREINPLAST SGS lub SGT. W takim przypadku szpachlowanie masą GREINPLAST GP można zacząć dopiero po całkowitym wyschnięciu wypełnionych ubytków oraz łączeń płyt G-K. Przygotowanie mieszanki: Przygotowanie mieszanki różni się od tradycyjnych sposobów przygotowywania produktów sypkich. W przypadku gładzi polimerowej GREINPLAST GP, do odmierzonej niewielkiej ilości wody wsypać powoli suchą mieszankę (w proporcji na 0,5 l wody dodać ok. 1 kg proszku). Równomiernie zasypać wodę do momentu, aż niewielka ilość przykrywać będzie wsypaną gładź polimerową. Po odczekaniu ok. 5-10 min. można ją wymieszać ręcznie lub za pomocą mieszarki wolnoobrotowej. Czynność tę wykonywać do momentu uzyskania jednolitej masy, stosując mieszadło koszykowe do gładzi. W przypadku stosowania agregatów natryskowych, dopuszczalny jest dodatek większej ilości wody. Szpachlowanie: Nakładać równomiernie dociskając pacą ze stali nierdzewnej do podłoża lub aplikować agregatem tynkarskim. Po całkowitym wyschnięciu możliwe jest ponowne nałożenie kolejnych warstw, aż do uzyskania zamierzonego efektu. Czas wysychania uzależniony jest od temperatury i wilgotności powietrza oraz grubości warstwy i wynosi ok. 12 godz./ 1 mm warstwy w temperaturze ok. +23°C ± 2°C i wilgotności względnej ok. 50 ± 5% przy zagruntowanym podłożu.

 

rozwiń więcej

Właściwości

Wewnątrz budynków
Łatwość pracy, dobre parametry robocze
Masa szpachlowa wykończeniowa 3A
Zakres temperatur 5-30C
Aplikacja agregatem
Aplikacja ręczna
Łatwa obróbka, szlifowanie

Zalecenia i uwagi

Temperatura otoczenia podczas stosowania i wysychania gładzi powinna wynosić od +5°C do +30°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C. Narzędzia myć wodą bezpośrednio po zakończeniu prac. Zabrudzenia usuwać przed zaschnięciem. Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Prace wykonywać zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jakość zastosowanego materiału. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

 

Projekty unijne