SZUKAJ  
wybierz dział  
Farby podkładowe

Farby podkładowe

  • Podkładowa farba silikatowa GREINPLAST SP

GREINPLAST SP

Podkładowa farba silikatowa

Służy do wykonania warstwy podkładowej pod cienkowarstwowe silikatowe tynki dekoracyjne w celu zwiększenia ich przyczepności do podłoża, zmniejszenia prawdopodobieństwa powstania przebarwień w warstwie tynku, wyrównania wodochłonności i wodoodporności podłoża. Farba może być stosowana na wszelkie typowe podłoża mineralne z wyjątkiem podłoży gipsowych, takie jak: beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienno-cementowe, wapienne, itp., na warstwach zbrojonych siatką w systemach ociepleń Greinplast. Jest integralnym elementem zestawu wyrobów w systemach ociepleń GREINPLAST S, WS, (zgodnie z AT) i GREINPLAST EPS, MW (zgodnie z ETA). Na życzenie klienta dostępna kolorystyka realizowana w Systemie Barwienia GREINPLAST (SBG).

Konfekcjonowana w opakowania 15 kg; 7,5 kg.

Wykonanie

Bezpośrednio przed nałożeniem wymieszać. Produkt gotowy do użycia nie rozcieńczać wodą. Nakładać pędzlem lub natryskowo.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Kolor farby podkładowej należy dobrać do koloru tynków dekoracyjnych zgodnie z zaleceniami Producenta. Temperatura otoczenia podczas stosowania i wysychania farby powinna wynosić od +5°C do +30°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C. Nie stosować przy temperaturze podłoża poniżej +5°C. Podane czasy obróbki oraz schnięcia ulegają znacznym zmianom w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W trakcie nakładania i wysychania farby powierzchnię osłaniać przed zbytnim nasłonecznieniem, deszczem, wiatrem, aż do momentu całkowitego wyschnięcia. W przypadku stosowania w pomieszczeniach zamkniętych należy wietrzyć je do zaniku charakterystycznego zapachu. Produkt zawiera dodatki, które na metale, szkło i drewno mogą oddziaływać agresywnie. Powierzchnie narażone na zabrudzenie zabezpieczyć, a zabrudzenia usuwać przed zaschnięciem.
Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów lub nieujętych w dokumentach odniesienia (AT i ETA) nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne