SZUKAJ  
wybierz dział  
Farby fasadowe

Farby fasadowe

  • Farba fasadowa - silikatowa GREINPLAST FS

GREINPLAST FS

Farba fasadowa - silikatowa

GREINPLAST FS jest mieszaniną kopolimerów akrylowych, wypełniaczy mineralnych, pigmentów, środków modyfikujących i konserwujących, środków ochrony powłoki, wody. Tworzy powłoki matowe (połysk G3), drobnoziarniste (S1), o średniej grubości(E3),średnim współczynniku przenikania pary wodnej (V2) i małej przepuszczalności wody (W3). Farbę można stosować wyłącznie na podłoża mineralne (z wyjątkiem gipsowych)tj. beton, wyprawy cementowe, cementowo-wapienne oraz cienkowarstwowe tynki mineralne. Jest szczególnie polecana do renowacji zabytkowych elewacji oraz jako farba egalizująca zapobiegająca powstawaniu wykwitów solnych na tynkach mineralnych. Produkt dostępny w sprzedaży w kolorze białym oraz innych kolorach wg palety barw Producenta. Konfekcjonowana w opakowania: 10 l/ 15 kg. 5 l/ 7,5 kg, 1 l (biała) oraz 9 l/ 13,5 kg, 4,5 l/ 6,75 kg, 0,9 l (kolor).

Wykonanie

Do właściwych prac malarskich można przystąpić po odpowiednim przygotowaniu podłoża oraz całkowitym jego wyschnięciu. W zależności od podłoża i warunków aplikacji (temperatura, wilgotność powietrza, chłonność i rodzaj podłoża, itp.) Producent dopuszcza dodanie do farby do 20 % preparatu GREINPLAST US przy malowaniu pierwszej warstwy i do 10 % - przy malowaniu kolejnych. Ilość dodawanego preparatu powinna być jednakowa dla każdego opakowania. Bezpośrednio przed nałożeniem farbę wymieszać. Farba nadaje się do nakładania pędzlem, jednak Producent zaleca jej nanoszenie wałkiem lub agregatem z wykorzystaniem natrysku wysokociśnieniowego. Zaleca się nanoszenie dwóch warstw. Kolory intensywne o dużym nasyceniu barwy nie zawsze są w pełni kryjące, dlatego może pojawić się konieczność naniesienia kolejnej warstwy. Zużycie uzależnione jest od metody malowania oraz rodzaju, chłonności i faktury podłoża. W celu uniknięcia różnic kolorystycznych na jednej powierzchni roboczej stosować farbę z jednej partii produkcyjnej, malując w jednym cyklu metodą “mokre na mokre”.

rozwiń więcej

Zalecenia i uwagi

Temperatura otoczenia podczas malowania i wysychania farby powinna wynosić od +8°C do +30°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia to +20°C. Malowane powierzchnie należy osłaniać przed zbytnim nasłonecznieniem, deszczem, wiatrem aż do momentu całkowitego wyschnięcia. Zmienne warunki atmosferyczne panujące w trakcie aplikacji mogą być przyczyną różnic w odcieniu farby. Pomieszczenia zamknięte wietrzyć do zaniku charakterystycznego zapachu. Produkt zawiera szkło wodne, które na metale, szkło i drewno oddziałuje agresywnie, dlatego powierzchnie narażone na zanieczyszczenie farbą zabezpieczyć, a w przypadku zabrudzenia usunąć przed zaschnięciem.
Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.

Projekty unijne