Teraz jest 1 lis 2014, o 08:03

Strefa czasowa: UTC

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: WYPRAWA NA "GŁADKO"
PostNapisane: 21 paź 2011, o 08:18 

Status:
Zauważyłem, że ostatnio bardzo modną staje się technologioa na tzw. "gładko". Oficjalnie ( z tego co mi wiadomo) nie ma takiego systemu dociepleń. Taka elewacja w odróżnieniu od inncyh staje się ciekawa i przy tym ładnie wygląda, lecz jest bardzo narażona na pęknięcia i inne bodźce zwenętrzne.
Jeżeli już przystaniemy do tego wyboru w stu procentach, jak ją wykonać poprawnie by miało to ręce i nogi?

Pozdrawiam Robert 8-)

Offline Zobacz profil  

Tytuł: Re: WYPRAWA NA "GŁADKO"
PostNapisane: 21 paź 2011, o 11:20 

Status:
wyprawa na gładko czyli :roll: wyzwanie dla każdego wykonawcy
aby miało to "ręce i nogi"
- bardzo elastyczna warstwa zbrojąca dobra siatka + dobry klej do siatki polecam Greinplast K
pamiętaj o tym aby warstwa zbrojąca nie była zbyt gruba powoduje to prze-sztywnienie warstwy zbrojącej
- szpachla cementowa Greinplast ZS na bazie białego cementu jak wyżej zbyt gruba warstwa powoduje prze-sztywnienie
- farba elastyczna Greinplast FE
Niestety nie jest to rozwiązanie systemowe ale się sprawdza

Pozdrawiam

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 25 paź 2011, o 12:10 

Status:
Sprawdza sie o ile nie pojawią się spękania w w znacznej ilości, a jak wiadomo na powierzchniach wykonanych na gładko nawet najdrobniejsza rysa jest jest świetnie widoczna co dla wielu inwestorów z wyostrzonym zmysłem estetycznym nawet drobne niedoskonałości sa nie do zaakceptowania. Dla tego ja osobiście nie polecam takich rozwiązań. Na koniec jeszcze dobra rada dla tych którzy wykonują takie elewacje. Kolor farby jest nie bez znaczenia ciemne kolory na pewno powodują mocniejsze nagrzewanie sie warstwy elewacji dlatego powodują zwiększoną tendencje do pojawienia się spękań.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 27 paź 2011, o 12:54 

Status:
ten wpis pewnie zaraz zniknie ale wystarczy wpisać w google "gładki tynk bso" i na pierwszym miejscu wyskoczy systemowe rozwiazanie problemu (nie jedyne). Myślę że w zimie labolatorium bedzie miało ciekawe zajecie. A tynki na gładko sa coraz bardziej popularne

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 28 paź 2011, o 05:41 

Status:
Jeszcze jedno pytanko, a jak powinna być zatopiona siatka zbrojąca. Głębiej w kleju, czy dosyć płytko? Czytając na innych forach dużo ludzi twierdzi że warstwa z kleju powinna miec pare mm, co wydaje mi się złym rozwiązaniem, z resztą tak ja pisał kolega wyżej.

Ale również jestem za, aby i laboratorium pomyślało coś w temacie głębiej :)
Dzięki za pomoc.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 28 paź 2011, o 06:41 

Status:
Z góry sorki za post pod postem, ale nie mogę znaleść opcji "popraw/zmień"

Jeszcze jedno skromne pytanko, jakie wałki do farby elastycznej "FE" długi włos :?: krótki włos :?: czy jakieś jeszcze inne? :?:

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 lis 2011, o 19:12 

Status:
Pytanie do znawców.

Być może nie jest to systemowe rozwiązanie...

Czy na wykonaną klejem K z siatką wyprawę można by zastosować coś takiego jak ZTD czyli tynk drobnoziarnisty ( może nie całkiem gładki ). Gdyby coś takiego pomalować farbą - (silikatową czy silikonową?) uzyskalibyśmy fakturę zbliżoną do tynku tradycyjnego. Czy taki układ jest dopuszczalny i czy zastosowanie ZTD zmniejszy ryzyko pojawienia się widocznych mikropęknięć tak jak przy zastosowaniu gładzi zewnętrznej ZS?

Jeśli coś takiego można by było zrobić to pytanie:
na jaką grubość nakładać ZTD?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 lis 2011, o 19:18 

Status:
z pewnością przy zastosowaniu ZTD ryzyko powstania spękań jest mniejsze niż przy zastosowaniu ZS. Po za tym na pewno łatwiej będzie wykonawcy wykończyć taką ścianę.

Pozdrawiam

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 lis 2011, o 19:23 

Status:
p.s

Ok 1- 2 mm

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 lis 2011, o 19:25 

Status:
Dzięki Panie Pawle

Czy i w którym miejscu należałoby zastosować jakiś grunt.. podkład... i jaki rodzaj farby zastosować..
Czy koniecznie elastyczna która jest niestety dosyć droga czy jakaś inna farba fasadowa?

Pozdrawiam

PS
czy po zastosowaniu ZTD trzeba jakoś dłużej odczekać z malowaniem?

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC